Nowa fontanna, odrestaurowany kręg taneczny, parkowy staw czy nowy plac zabaw to tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców w zmodernizowanym parku Zielona w Dąbrowie Górniczej.

W sobotę, 29 września po blisko rocznym remoncie dąbrowski park Zielona ponownie otworzył swoje podwoje. Na odwiedzających czekają wyremontowane alejki z elegancką i nowoczesną nawierzchnią, zbudowana na nowo fontanna i odrestaurowany krąg taneczny. Nowe ławki i oświetlenie dopełniają obrazu. Park Zielona odzyskał swój dawny blask.

Park Zielona w nowej odsłonie nawiązuje do stylistyki lat 30. XX wieku, kiedy go założono. Całość prezentuje się niezwykle urokliwie, z piękną fontanną, wygodnymi alejami centralnymi, naturalnymi alejkami wśród drzew, nowym leśnym placem zabaw, stylowymi mostkami i kładkami nad parkowymi potokami i stawem.

Ponadto, na zwiedzających czeka efektowna fontanna w centralnym punkcie, obok której znajdują się tzw. skoczki – małe punkty wodne, wytryskujące wprost z chodnika. Ta atrakcja zawsze daje mnóstwo radości najmłodszym. Wokół powstaną punkty gastronomiczne i toalety. W tym miejscu będą się odbywać najważniejsze wydarzenia organizowane w parku.

Tuż obok znajduje się „okrąglak”, czyli krąg taneczny, który po przebudowie stał się centrum malowniczej przestrzeni z nowymi alejkami, ławkami, nowoczesnym oświetleniem i mnóstwem zieleni. Przy kręgu pojawiły się trzy daty: 1936 – rok powstania parku Zielona, 1957 – przebudowa parku i powstanie kręgu tanecznego, 2018 – modernizacja
całego parku.

Nie brakuje także atrakcji dla najmłodszych mieszkańców miasta. Z myślą o nich wybudowano nowy plac zabaw, który podzielony jest na strefy dla młodszych i starszych. Został on wyposażony w nowoczesne huśtawki, bujaki, konstrukcje, po których dzieci mogą się wspinać, a także edukacyjne tablice sensoryczne.

Obok placu zabaw znajduje się parkowy staw, który został oczyszczony. Nową atrakcją jest pływający pomost. Odnowiony został także most nad wpływającą do stawu rzeczką. Jednak to co stanowi o pięknie tego miejsca to bogata roślinność, która tworzy szereg ciekawych kompozycji. Dobrano je tak, aby cieszyły oko feerią barw przez cały rok.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here