Trwa modernizacja parku Podlesie w Dąbrowie Górniczej. Prace mają potrwać do początku grudnia.

Od kilku tygodni trwa modernizacja parku Podlesie. Będzie to kolejne miejsce w Dąbrowie Górniczej, w którym każdy będzie mógł ciekawie spędzić czas.

W efekcie prac – w nieco zaniedbanym dziś parku, który lata świetności ma za sobą – powstanie siedem stref. – Będą to obszary zagospodarowane i zaaranżowane pod kątem różnych użytkowników – m.in. dzieci, seniorów czy miłośników aktywnego wypoczynku – wyjaśnia Zdzisława Górska-Nieć, zastępca naczelnika Wydział Marki Miasta.

Park „Podlesie Pełne Życia” – fot. mat. pras.

Rewitalizacja parku, pod nazwą „Podlesie Pełne Życia”, została wybrana przez mieszkańców do realizacji podczas głosowania w ramach zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Miejsce w nowej odsłonie da jeszcze więcej możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu, relaksu, zabawy czy uczestnictwa w wydarzeniach sportowych i kulturalnych.

W całym parku staną nowe ławki, kosze na śmieci i latarnie. Przybędzie krzewów ozdobnych i bylin. Ścieżki okalające park wykonane zostaną z kostki brukowej, a wewnętrzne będą mieć nawierzchnię mineralną.

Rewitalizacja parku „Podlesie Pełne Życia” – fot. Dariusz Nowak

Modernizacja parku realizowana jest przez dąbrowską spółkę Bako Sport, w oparciu o program funkcjonalno-użytkowy, sporządzony przez pracownię A2P2 architecture & planning. Wartość inwestycji wynosi 3 mln 444 tys. zł. Prace mają potrwać do 10 grudnia 2020 roku.

Park Podlesie powstał w latach 70-tych XX wieku. Miał być miejscem rekreacji i wypoczynku dla dąbrowian. Organizowano w nim m.in. występy, zawody i zabawy taneczne, jednak plan jego zagospodarowania i urządzenia nie został w pełni zrealizowany.