Modernizowany Park Grabek w Czeladzi nabiera powoli ostatecznych kształtów. Zbiornik pomału napełniany jest wodą.

Trwa modernizacja Parku Grabek w Czeladzi. Jak już pisaliśmy wielokrotnie, zakres prac jest bardzo duży – odtworzenie zalewu, remont otaczających go alejek, budowa strumyków i wodnej kaskady oraz oświetlenie całego parku nowymi lampami ledowymi – to tylko niektóre elementy pierwszego etapu inwestycji, która ma być gotowa do końca września.

Remont Parku Grabek w Czeladzi – fot. UM Czeladź
Remont Parku Grabek w Czeladzi – fot. UM Czeladź

Kilka tygodni temu pisaliśmy o wchodzącym wgłąb zalewu drewnianym pomoście, po którym będzie można spacerować. Teraz wspomniany zalew napełniany jest wodą. – No i stało się, po 40 latach przerwy, w zbiorniku na Grabku znów jest woda – cieszy się Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Jak przekonują urzędnicy, za kilkanaście dni zbiornik powinien być już pełny. – Prawie gotowe są już pompy, które wprawią w ruch nasze źródlisko i woda popłynie strumykami do zbiornika – dodaje burmistrz Szaleniec.

Remont Parku Grabek w Czeladzi – fot. UM Czeladź
Remont Parku Grabek w Czeladzi – fot. UM Czeladź

To jednak nie koniec prac. Cały czas powstają parkowe alejki. Budowane są też kolejne dwa mostki, z których będzie można obserwować wodę w strumykach i wodospadzie.

Do końca września wszystkie prace powinny już być zakończone. Jeżeli tak się stanie, to otwarcie wyremontowanego Parku Grabek odbędzie się 6 października.

Przypomnijmy, że koszt modernizacji Parku Grabek to prawie 5,5 mln zł, z czego 2,26 mln zł pochodzi z unijnego dofinansowania.