Policjanci z Sosnowca ustalili i zatrzymali 20-letnią kobietę, która przebywając w towarzystwie trojga swoich znajomych umieściła wulgarny napis na drzwiach kaplicy cmentarnej przy ul. Zuzanny w Sosnowcu.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego roku na cmentarzu parafialnym przy ul. Zuzanny w Sosnowcu. W toku czynności zabezpieczono między innymi zapisy monitoringu. Widać na nich, jak grupa kilku osób odwiedza sosnowiecki cmentarz. W pewnym momencie, jedna z kobiet niszczy drzwi kaplicy malując na nich wulgarny napis.

Sosnowieccy policjanci podjęli czynności, dzięki którym ustalili tożsamość wszystkich osób, które uczestniczyły w zdarzeniu. To młodzi ludzie w wieku od 17 do 20 lat pochodzący z Dąbrowy Górniczej. Ustalono również, która z uczestniczek „wizyty” na cmentarzu dopuściła się zniszczenia drzwi kaplicy.

Na podstawie zebranych materiałów, prokurator zakwalifikował ten czyn jako obrazę uczuć religijnych, znieważający publicznie przedmiot czci religijnej. 20-letnia kobieta usłyszała już zarzuty. Przyznała się do winy, jednak nie potrafiła wytłumaczyć motywów swego postępowania. Grozić jej może do 2 lat więzienia.