Jacek Gaim, który od lipca jest prezesem Zagłębiowskiego Parku Sportowego ma wyższą pensję od swojego poprzednika. – Wzrost pensji wynika z okresu przejścia z fazy przygotowań inwestycji do fazy realizacji – wyjaśniają urzędnicy.

Pod koniec lipca pisaliśmy o zmianie na stanowisku prezesa spółki odpowiedzialnej za budowę stadionu, hali i lodowiska na Górce Środulskiej w Sosnowcu. Mariusza Kmerę zastąpił Jacek Gaim, dotychczasowy prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Sosnowcu.

Jacek Gaim związany jest z sosnowiecką Platformą Obywatelską. W wyborach samorządowych w 2014 roku bez powodzenia ubiegał się o mandat radnego. Po wyborach objął stanowisko prezesa MPGO w Sosnowcu. Wcześniej pracował w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Świętochłowicach. Był także dyrektorem ds. marketingu i PR oraz rzecznikiem prasowym w Czarnych Sosnowiec, a także prezesem Śląska Świętochłowice.

Zagłębiowski Park Sportowy – fot. JSK Architekci
Zagłębiowski Park Sportowy – fot. JSK Architekci

Jak się okazuje, nowy prezes Zagłębiowskiego Parku Sportowego będzie zarabiał więcej od swojego poprzednika. Mariusz Kmera za szefowanie spółką otrzymywał 6,5 tys. zł brutto miesięcznie, z kolei Jacek Gaim zarabia teraz 13 tys. zł brutto.

Zapytaliśmy więc sosnowiecki magistrat o przyczynę wzrostu wynagrodzenia. Jak nam przekazał Rafał Łysy, rzecznik Urzędu Miasta w Sosnowcu, główną przyczyną jest większy zakres obowiązków nowego prezesa.

– Wzrost pensji wynika z okresu przejścia z fazy przygotowań inwestycji do fazy realizacji inwestycji, czyli rozpisania przetargu na wyłonienie wykonawcy budowy. Zakres obowiązków, które stoją przed nowym prezesem znacząco się zwiększył, a to miało wpływ na uposażenie. Rada nadzorcza jednogłośnie zaakceptowała takie rozwiązanie – wyjaśnia Rafał Łysy.

Zagłębiowski Park Sportowy – fot. JSK Architekci
Zagłębiowski Park Sportowy – fot. JSK Architekci

Zagłębiowski Park Sportowy to jedna z największych inwestycji w historii Sosnowca. W jego skład wejdzie stadion piłkarski na 12 tys. widzów z możliwością rozbudowy do 15 tys., hala sportowa i lodowisko. Oba obiekty mają pomieścić do 3 tys. osób. – To jedna z największych i najważniejszych inwestycji w regionie – mówił przed kilkoma miesiącami Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zagłębiowski Park Sportowy ma kosztować blisko 200 mln zł. Inwestycja ma zostać sfinansowana z kredytu zaciągniętego przez miasto lub z obligacji wyemitowanych przez spółkę ZPS.