W lipcu, nowe zadaszone wiaty pojawią się na porębskich przystankach. To kontynuacja inwestycji z zeszłego roku.

Jedenaście nowych wiat przystankowych na porębskich przystankach pojawiło się pod koniec ubiegłorocznych wakacji. Teraz Urząd Miasta w Porębie kontynuuje inwestycję. W lipcu w nowe dwumodułowe wiaty, wyposaży kolejne punkty z rozkładu jazdy.

Nowe wiaty pojawią się przy ulicy Armii Krajowej, Wyzwolenia, Siewierskiej, a także ulicy Głównej czy przy Drodze Krajowej nr 78. – Identyczne jak te, które postawiliśmy już w zeszłym roku – mówią przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie.

Jest to kontynuacja projektu. Pod koniec sierpnia 2018 roku w nowe wiaty udało się wyposażyć jedenaście porębskich przystanków autobusowych. Celem inwestycji jest poprawa warunków oczekujących na autobus.

Nowe wiaty przystankowe - fot. UM Poręba
Nowe wiaty przystankowe – fot. UM Poręba

Inwestycja przypadła do gustu mieszkańcom. Korzystający z transportu publicznego podkreślają, że nowe wiaty sprawdzają się zwłaszcza przy gorszej pogodzie czy silnym wietrze.

– Chcemy, by mieszkańcom podróżowało się komfortowo, stąd kolejne nowe wiaty przystankowe – podkreśla Ryszard Spyra, burmistrz Poręby.

Dwumodułowe wiaty z przeszkleniami i charakterystycznymi żółtymi elementami stanęły już wzdłuż porębskiego odcinka DK nr 78 oraz przy drogach gminnych tj. m.in. ul. Niweckiej, ul. Baśniowej, ul. Ludowej, ul. ks. Franciszka Pędzicha czy ul. Wojska Polskiego.