Szpital PZZOZ w Czeladzi nabrał nowego kolorytu. Odsłonięta została po remoncie oraz termomodernizacji część nowej elewacji budynku.

Szpital w Czeladzi przechodzi metamorfozę. Najpierw wyremontowany został w nim oddział dziecięcy, a następnie nastąpiło wielkie otwarcie nowoczesnej pracowni endoskopii. Teraz budynek zmienił się także na zewnątrz. Remont, jak również termomodernizacja obiektu dobiega końca.

– Odsłonięta została już po remoncie, część elewacji budynku szpitala. Teraz dzięki odpowiedniej kolorystyce i zaakcentowaniu architektonicznych szczegółów, każdy zauważy jak piękny jest to budynek. A co najważniejsze oprócz znakomitego wyglądu, szpital będzie teraz ekologiczny i tańszy w użytkowaniu a zaoszczędzone w ten sposób środki trafią na leczenie pacjentów – komentuje Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

To nie koniec planowanych inwestycji

Dzięki pozyskanym ogromnym środkom zewnętrznym, szpital będzie się także rozbudowywał. Dyrekcja szpitala oraz władze powiatu chcą, aby szpital stał się jedną z najnowocześniejszych placówek służby zdrowia.

-Dzięki pozyskanym ogromnym środkom zewnętrznym , szpital będzie się także rozbudowywał. A to dlatego, że dyrekcja szpitala i władze powiatu chcą, by nasz szpital, stał się jedna z najnowocześniejszych placówek służby zdrowia. A aby tak się stało, nasza placówka musi posiadać SOR oraz lądowisko dla helikopterów. Dzięki temu nasza lecznica zdobędzie najwyższy stopień tzw. referencyjności za którym idzie zdecydowany wzrost kontraktu – dodaje Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Koszt termomodernizacji czeladzkiej lecznicy wraz z zainstalowaniem systemów, które mają korzystać z odnawialnych źródeł energii to prawie 14 mln zł.