Szybka interwencja sosnowieckiej straży pożarnej pozwoliła zapobiec tragicznej w skutkach nieszczelności kuchenki gazowej.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 10 maja, przy ulicy 3 Maja w Sosnowcu. Na miejsce zadysponowano pojazdy straży pożarnej oraz pogotowie gazowe. Na szczęście sytuację szybko udało się opanować.

– Brak osób poszkodowanych. Sześć osób wyszło przed przybyciem straży. Po dokonaniu pomiarów stwierdzono nieszczelność kuchenki – mówi st.kpt. Tomasz Dejnak, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu.

Problemami z instalacją gazową zajęło się pogotowie gazowe. Po przewietrzeniu budynku mieszkańcy mogli wrócić do mieszkań.

Co zrobić, gdy ulatnia się gaz?

Gaz ulatnia się po cichu, więc gdy go poczujemy, należy jak najszybciej wezwać pogotowie gazowe (numer 992 lub numer alarmowy 112), ostrzec sąsiadów, zakręcić główny zawór gazu oraz otworzyć drzwi i okna.

Nie należy palić papierosów, korzystać z zapalniczek czy zapałek, bawić się ogniem, ani włączać światła oraz innych urządzeń elektrycznych.