Dąbrowscy policjanci zatrzymali sześciu obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. Byli ukryci między zabawkami i arbuzami.

Dwaj obcokrajowcy zostali zatrzymani w transporcie zabawek, a kolejnych czterech zostało znalezionych w naczepie ciężarówki. Podróżowali oni w naczepach, które trafiły do jednej z dąbrowskich firm, którzy poinformowali policjantów o tym fakcie.

Wszyscy z zatrzymanych mężczyzn deklarowali, że są obywatelami Afganistanu, a celem ich podróży była zachodnia Europa. Do naszego kraju przyjechali z Turcji w transporcie zabawek oraz z Grecji w naczepie wyposażonej w chłodnię do transportu owoców. Czterej nielegalni imigranci jechali w niej około 100 godzin wśród palet z arbuzami, a temperatura w pomieszczeniu wynosiła 10 stopni Celsjusza.

Mężczyźni nie posiadali żadnych dokumentów, w tym uprawniających ich do pobytu na terytorium Polski. Dalsze czynności prowadzone w obecności tłumacza pozwoliły potwierdzić ich obywatelstwo oraz ustalić dane osobowe. Mężczyzn przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here