We wtorek, 19 stycznia, w wieku 61 lat zmarł Stefan Kucia. W przeszłości był prezesem Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy i Sympatyków Zagłębia, a także długoletnim kierownikiem hali przy. ul. Żeromskiego w Sosnowcu.

Stefan był człowiekiem o gołębim sercu. Zawsze chętny do pracy i poświęceń na rzecz Zagłębia, kibicujący naszym piłkarzom na meczach w Sosnowcu i na wyjazdach. Po prostu dobry kibic Zagłębia – wspomina zmarłego Leszek Baczyński, prezes honorowy sosnowieckiego klubu.

Stefan Kucia był pierwszym prezesem (2010-2015) i jednym z założycieli Stowarzyszenia Sportowego Byłych Piłkarzy i Sympatyków Zagłębia Sosnowiec. Współtworzył i organizował Turnieje Gwiazd Zagłębia, do których tworzył barwne reportaże sportowe o ich głównych bohaterach.

Był kronikarzem, działaczem, sympatykiem i oddanym kibicem sosnowieckiego klubu. Zawodowo – długoletni kierownik hali sportowej przy ulicy Żeromskiego w Sosnowcu, gdzie współorganizował halowe turnieje im. Włodzimierza Mazura.

To ogromna tragedia. Był wspaniałym człowiekiem, oddanym nie tylko Zagłębiu, ale też miastu. Trudno w to uwierzyć – napisał w mediach społecznościowych Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.