Policjanci ustalili, kto stoi za dewastacją drzwi wejściowych do Szkoły Podstawowej nr 5 w Zawierciu. Wandalem okazał się 16-latek, który swoim wyczynem pochwalił się w sieci.

W sobotę, 14 listopada, zawierciańscy policjanci otrzymali informację o uszkodzeniu drzwi wejściowych do budynku Szkoły Podstawowej nr 5 w Zawierciu. Do dewastacji miało dojść w piątek wieczorem. Na miejsce natychmiast udali się policjanci.

Nastolatek zdewastował drzwi wejściowe do szkoły – fot. Policja Zawiercie

Śledczy ustalili, że przed budynkiem szkoły w chwili zniszczenia drzwi znajdowało się kilka osób. – Chłopiec najpierw uderzył w szybę kamieniem, a następnie kilkukrotnie ją kopnął. Straty wyceniono na 5 tys. złotych. Dodatkowo 16-latek postanowił nagrać telefonem całe zdarzenie i rozpowszechnić go w sieci – przekazała mł. asp. Marta Wnuk z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Nastolatek zdewastował drzwi wejściowe do szkoły – fot. Policja Zawiercie

Chłopak został już przesłuchany w obecności opiekuna. – Przyznał się do winy, choć nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego tak postąpił. O jego dalszych losach zadecyduje teraz sąd rodzinny – dodała oficer prasowa zawierciańskiej komendy.