W ręce policjantów z Będzina wpadł 27-letni mieszkaniec miasta, który seryjnie napastował 21-letnią kobietę w autobusie. Przestępczy proceder trwał od 2014 roku. Pokrzywdzonych może być więcej.

Jak informuje policja mężczyzna za każdym razem działał w podobny sposób. Stojąc na przystanku autobusowym lub korzystając ze środków komunikacji publicznej wypatrywał swojej ofiary. Podróżując autobusem linii 40 lub 616, korzystał z panującego w nim tłoku zbliżając się do upatrzonej kobiety, by następnie dotykać ją w różne części ciała.

– Kobieta na początku bagatelizowała zachowanie mężczyzny, jednak po kolejnym zdarzeniu, które miało miejsce w grudniu ubiegłego roku postanowiła powiadomić policję. Mimo niewielu informacji dotyczących głównie wyglądu mężczyzny oraz linii autobusowych, z których mógł on korzystać, będzińskim stróżom prawa udało się zatrzymać 27-letniego mieszkańca miasta – informuje policja.

Mężczyzna przyznał się do napastowania kobiety, co więcej poinformował, że do podobnych czynów dopuścił się w komunikacji publicznej wobec wielu innych kobiet.
Dalszym losem mężczyzny zajmie się teraz sąd i prokurator, grozi mu trzyletni pobyt za kratkami.

Pokrzywdzonych może być znacznie więcej.

Policja apeluje do wszystkie kobiet, które były napastowane w podobny sposób, szczególnie w trakcie podróży środkami komunikacji publicznej między Sosnowcem i Będzinem w okresie od 2014 roku o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Będzinie tel. (32) 36 80 266, (32) 36 80 255 lub z najbliższą jednostką policji pod numerami alarmowymi 112 i 997. Informacje można również przekazać za pomocą poczty elektronicznej dyzurny@bedzin.ka.policja.gov.pl

Jak oceniasz sytuację w starostwie będzińskim?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...