Na terenie Będzinie zostały ustawione pojemniki w kształcie serca na nakrętki, które zostaną przekazane na cele dobroczynne.

W Będzinie stoi już osiem pojemników na plastikowe nakrętki. Zainstalowano je na Syberce, Warpiu, Ksawerze, Górkach Małobądzkich, na osiedlu Zamkowe, w Grodźcu, Łagiszy oraz w śródmieściu.

Pojemniki na nakrętki – fot. UM Będzin

– Niektóre z nich zostały już nawet zapełnione. Tak trzymać, tym bardziej, że nakrętki przekazujemy na cele dobroczynne. Na każdym z pojemników znajdziecie państwo informację o osobie lub instytucji, dla której prowadzona jest zbiórka. Cieszę się, że ta inicjatywa spotkała się z tak pozytywnym odbiorem – mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Plastikowe nakrętki zbierać mogą zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy miasta. Akceptowane są nakrętki małe i duże, po wodzie i napojach, mleku, przyprawach, a także kosmetykach i środkach czystości.

Warto również dodać, że zbiórka plastikowych nakrętek jest dobrą nauką segregacji śmieci od najmłodszych lat. Szczegóły akcji dostępne są pod numerem telefonu 32 267 92 00 oraz pod adresem e-mail: serce@um.bedzin.pl