W sezonie letnim mieszkańcy stolicy Zagłębia Dąbrowskiego będą mogli skorzystać z największego wodnego toru przeszkód w Polsce. Ośrodek Wake Zone Stawiki przygotowuje moc atrakcji dla fanów wodnego szaleństwa.

Założony kilka lat temu przez członków kadry Polski w narciarstwie wodnym, sosnowiecki ośrodek Wake Zone Stawiki przyciąga coraz więcej osób. Nie dziwi zatem fakt, że właściciele z myślą o fanach wodnego szaleństwa przygotowali kolejne atrakcje, które spodobają się zarówno najmłodszym, jak i nieco starszym użytkownikom kąpieliska.

W ośrodku sportów wodnych Wake Zone Stawiki w nadchodzącym sezonie letnim pojawi się kilka nowych atrakcji, co oznacza, że już nie tylko fani wakeboardu i nart wodnych znajdą tu coś dla siebie. – Jedną z nowych atrakcji będzie największy w Polsce wodny tor przeszkód. Świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych – mówi Adrian Massalski z Wake Zone Stawiki.

Fani wodnych zabaw będą mogli do woli szaleć m.in. na dmuchanych trampolinach, równoważni, mostku, drabinie, zjeżdżalniach, ściankach wspinaczkowych czy huśtawkach. – Dmuchane atrakcje to zaledwie część projektu – dodaje Massalski.

Podobne parki, znajdujące się w innych krajach, m.in. w Chorwacji, Grecji czy Hiszpanii cieszą się dużą popularnością. O tym czy przypadnie do gustu mieszkańcom Zagłębia dowiemy się już w maju. – Pompowana instalacja o wymiarach 20 m x 50 m pojawi się na wodzie już w maju – dodają przedstawiciele Wake Zone Stawiki.

Miłośnicy wodnych zabaw, wkrótce będą mieli niepowtarzalną okazję wygrać wejściówki na nowe atrakcje. – W najbliższym czasie wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w konkursie na nazwę wodnego toru przeszkód, w którym do wygrania będzie duża liczba wejściówek na nową atrakcję – podkreśla Adrian Massalski.

To kolejna inwestycja właścicieli Wake Zone Stawiki. Wcześniej, wybudowali pierwszy w regionie pięciosłupowy wyciąg do nart wodnych i wakeboardu. Urządzenie to (długość liny 750 metrów), umożliwia jazdę po jeziorze jednocześnie 10 narciarzom i wakeboardzistom. I to przez cały rok. Początkujący wakebordziści mogą skorzystać z mniejszego, 200-metrowego wyciągu.