Jedno z najciekawszych miejsc na gastronomicznej mapie Zagłębia obchodzi drugie urodziny. Jakie plany na rozwój lokalu mają właściciele „Pogoni w piwnicy”?

Sosnowiecki pub „Pogoń w Piwnicy” mieści się w powstałej w 1928 roku kamienicy przy ulicy Bema 3/1c. Lokal oferuje fantastyczny wybór ponad sześćdziesięciu piw, lanych i butelkowych, z całego świata. Napijemy się tu belgijskiego klasztornego Grimbergena, bawarskiego Erdingera czy irlandzkiego Guinnessa. A wszystko w asyście smacznego jedzenia. W menu znaleźć można pyszną pizzę z oryginalnych składników prosto z Italii i inne włoskie przekąski oraz pyszne desery.

Pogoń w Piwnicy - fot. archiwum prywatne
Pogoń w Piwnicy – fot. archiwum prywatne

Niezwykle intrygujące jest samo wnętrze sosnowieckiego lokalu. Podziemia kamienicy mają swój urok – cegły na ścianach, stalowo-dębowy bar i zdjęcia nieistniejącego już browaru sieleckiego. Fotografie sosnowieckich robotników przy pracy dodają klimatu i nawiązują do przeszłości oraz zachęcają do poznania długich tradycji browarniczych w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego. – Chcieliśmy nawiązać do klimatu dawnego Sosnowca. Cieszymy się, że ten pomysł tak spodobał się mieszkańcom – mówi Marcin Dratwiński, właściciel „Pogoni w Piwnicy”.

Pogoń w Piwnicy - fot. archiwum prywatne
Pogoń w Piwnicy – fot. archiwum prywatne

W ciągu dwóch lat lokal zyskał duże grono stałych klientów, którzy polubili niezwykłe połączenie lokalnych tradycji z włoskimi klimatami. Aby wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom  właściciele planują koleje zmiany i nowości. – W najbliższym czasie planujemy powiększyć lokal, aby więcej osób mogło skorzystać z naszej oferty i spędzić miło czas w przyjaznej atmosferze. Chcemy także zrobić większą kuchnię, która serwować będzie dużo pysznych i świeżych dań – podkreśla Marcin Dratwiński.

7 marca pub „Pogoń w Piwnicy” obchodzi swoje drugie urodziny. Z tej okazji nie zabraknie wielu ciekawych atrakcji dla gości!