Zakończył się remont wiaduktu prowadzącego do dawnej Huty Katowice. Na skrzyżowanie Alei Piłsudskiego z ul. Tworzeń wraca sygnalizacja świetlna. Jest to rozwiązanie tymczasowe, które w przyszłym roku zostanie zastąpione rondem.

– Planujemy w tym miejscu budowę dużego ronda, które jest lepszym rozwiązaniem niż sygnalizacja świetlna. Mamy już gotowy projekt budowlany i chcemy, aby rondo powstało w przyszłym roku – mówi Marcin Bazylak, zastępca prezydenta Dąbrowy Górniczej odpowiedzialny za inwestycje.

Pierwotnie zakładane było, że organizacja ruchu obowiązująca podczas remontu wiaduktu zostanie utrzymana do czasu budowy nowego ronda. Jednak ze względu na przywrócenie na tym fragmencie ruchu samochodów ciężarowych dojeżdżających do strefy ekonomicznej oraz niedostosowaną do nich geometrię tymczasowego rodna zapadła decyzja o ponownym uruchomieniu sygnalizacji świetlnej.

– Sygnalizacja będzie funkcjonowała do czasu wyłonienia wykonawcy nowego ronda i przebudowy całego skrzyżowania. Obecnie jesteśmy na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę i przygotowania przetargu na realizację robót – podsumowuje prezydent Bazylak.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Tee Bazylak, chyba nie jeździsz tam codziennie skoro takie głupoty gadasz.
    Rondo było przez ostatnie 10 miesięcy remontu wiaduktu i tak się sprawdziło jak dziura w moście. Korki, korki, korki…
    Wsadź se to rondo …
    Proszę zostawić normalne skrzyżowanie i sygnalizację świetlną bez tych twoich udziwnień. Przed domem zrób se rondo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here