10 najpiękniejszych polskich kolęd, m.in. „Bóg się rodzi”, „Gdy śliczna panna”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i „Wśród nocnej ciszy” znalazły się na unikatowej płycie „Dąbrowskie kolędowanie”, która właśnie ujrzała światło dzienne.

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, który trudno sobie wyobrazić bez odpowiedniej oprawy muzycznej. Przyjemne dźwięki kolęd wprawiają nas w atmosferę świąt, umilają ubieranie choinki i wieczór wigilijny. Z pewnością pomoże w tym unikatowa płyta – „Dąbrowskie kolędowanie”, na której znajdują się kolędy w wykonaniu uczniów dąbrowskiego Zespołu Szkół Muzycznych i wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej.

Na krążku znalazło się 10 najpiękniejszych polskich kolęd, m.in. „Bóg się rodzi”, „Gdy śliczna panna”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Wśród nocnej ciszy”, a także „W żłobie leży”.

– To szósta płyta, którą wydaliśmy i chyba najbardziej wyjątkowa. Z ogromnym potencjałem, który w okresie świąt z pewnością ujmie swym urokiem wszystkich słuchaczy – mówi Iwona Wilk, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej.

– Zbiór tradycyjnych kolęd ma być nie tylko do posłuchania, ale też służyć temu, żeby przy wigilijnym stole wspólnie pośpiewać – dodaje Dariusz Ziółek z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej. Wtóruje mu Ewa Krzystańska z Zespołu Szkół Muzycznych, która jest przekonana, że płyta wzbudzi emocje i poruszy serca wszystkich, którzy będą jej słuchać.

Dla młodych wokalistów samo nagranie płyty w profesjonalnym studio było ciekawym doświadczeniem, ale i dużym wyzwaniem muzycznym, z którym doskonale sobie poradzili. Potwierdza to Dariusz Szweda, którego uczniem był m.in. Dariusz Podsiadło, który podczas sesji nagraniowej chwalił swoich podopiecznych i mówił, że „jest moc, jest power, a dzieciaki ostro walczą”.

Dąbrowskie kolędy - fot. mat.pras.
Dąbrowskie kolędy – fot. mat.pras.

O wyjątkowości płyty „Dąbrowskie kolędy” świadczy jeszcze jedna rzecz. Jest to płyta unikatowa i limitowana, której nie można kupić. Można ją było wygrać w licznych konkursach podczas Dąbrowskiego Kiermaszu Świątecznego, w czasie akcji „Zimowa 3 Maja”, a także podczas kolędowania i warsztatów plastycznych w CH „Pogoria”. Kolęd można też posłuchać na oficjalnym kanale Dąbrowy Górniczej w serwisie YouTube.

Nagranie zostało zrealizowane w studio nagrań MaQ Records w Wojkowicach, a podkłady muzyczne przygotował zespół w składzie: Dariusz Ziółek, Dariusz Szweda, Piotr Zajdek, Martyna Agnieszka Kobus i Radosław Bernstock. Za aranżacje utworów odpowiedzialni byli Dariusz Ziółek, Dariusz Szweda i Piotr Zajdek, a wydawcą jest Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.