Snowboardzista Mateusz Ligocki ma cel – reprezentować Polskę na igrzyskach olimpijskich w Pjongczang. Byłby to jego czwarty start na igrzyskach. Wspiera go w tym Grzegorz Majzel, wokalista, autor tekstów, producent i organizator koncertów charytatywnych.

Mateusz Ligocki pierwszy raz na arenie międzynarodowej pojawił się 20 grudnia 1997 roku w zawodach FIS Race w austriackim Haus, gdzie zajął 52. miejsce w gigancie równoległym. W swojej dotychczasowej karierze sportowiec trzykrotnie reprezentował Polskę w Turynie, Vancouver i Soczi. Na swoim koncie ma także zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata.

Teraz Ligocki chce reprezentować Polskę na igrzyskach olimpijskich w Pjongczang. Wspiera go w tym Grzegorz Majzel wokalista, autor tekstów, producent i organizator koncertów charytatywnych z Sosnowca. Człowiek pełen pasji, pozytywnie nastawiony do ludzi i świata. Warto wspomnieć, że to już kolejny raz, kiedy Majzel wspiera sportowca.

– Mateusza poznałem przez naszego wspólnego znajomego. To był dla niego trudny okres, miał przed sobą występ na igrzyskach w Soczi i zmagał się wtedy z chorobą. Chciałem go wesprzeć i z tą myślą powstał utwór „Teo-Ma”. Jeżeli Mateusz wystartuje po raz czwarty na igrzyskach, będzie jednym z trzech sportowców europejskich, którym się to udało – mówi Grzegorz Majzel.

W piątek, 5 stycznia, w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury, będzie okazja do spotkania z Mateuszem Ligockim. Wcześniej swój koncert dedykowany sportowcowi da Grzegorz Majzel. Początek o godzinie 12:00, wstęp jest bezpłatny.