Pierwsze dni lipca zapowiadają się wyjątkowo muzycznie i tanecznie, a to za sprawą wydarzeń, które odbędą się w Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej.

Piątek to tradycyjnie czas na koncert, tym razem na Muzycznej Scenie Fabryki On Lemon wystąpi Arek Kłusowski. To pochodzący z Rzeszowa charyzmatyczny wokalista, kompozytor, tekściarz, osobowość sceniczna, niewątpliwie jeden z najoryginalniejszych młodych artystów na polskim rynku muzycznym. Laureat 3 miejsca w programie telewizyjnym „The Voice of Poland”.

Przez lata zajmował się pisaniem piosenek dla popularnych polskich wykonawców z pierwszych miejsc list przebojów. W marcu 2019 ukazał się jego debiutancki autorski album „Po tamtej Stronie”, w którym opowiada o osobistych przeżyciach. W tegorocznym albumie zatytułowanym „Lumpeks” zabiera głos w ważnych sprawach. Śpiewa o presji, konwenansach, zachowawczości, kompleksach i pozorach, które świat na nas wymusza. Warto go zobaczyć na żywo!

ludzie, zabawa, odpoczynek
Fabryka Pełna Życia – fot. Radosław Kaźmierczak

W sobotę scena należeć będzie do DJ-ów, których występy rozpoczną się o godz.19.00. Natomiast w niedzielę o tej samej porze odbędzie się cykl imprez pod nazwą „Potańcówka międzypokoleniowa”. Wyjątkowa impreza taneczna w starym stylu prowadzona pod dyktando muzyków z Miejskiej Orkiestry Dętej w Dąbrowie Górniczej skierowana jest do wszystkich, którzy lubią tańczyć i dobrze się bawić. Kolejne potańcówki zaplanowane są na niedziele: 18 lipca, 1 i 15 sierpnia.

Nie zapomniano o najmłodszych, dla nich również przygotowano sporo atrakcji, w tym Strefę Smaku, która w tym roku otwarta jest przez cały tydzień, a do wyboru jest 5 punktów gastronomicznych z jedzeniem i napojami. O godz. 11.00 w sobotę, w ramach cyklu „Wakacyjne warsztaty pod chmurką”, razem z kawiarnią/bawialnią Bohomaz z Dąbrowy Górniczej, przygotowano odrobinę szaleństwa w działaniach plastycznych dla małych i dużych pod nazwą plastyka ekspresywna.

W niedzielę o 10.00 odbędą się zajęcia jogi dla każdego na fabrycznej łące. W razie niepogody zajęcia zostaną przeniesione do Warsztatu Fabryki Pełnej Życia. Warto pamiętać, że wstęp na imprezy jest wolny.