Osoby, które mają gotowy pomysł na biznes oraz te, które już go prowadzą, potrzebują tego samego, czyli środków. Dlatego w obu przypadkach wzięcie udziału w konkursie na model biznesowy jest idealne, żeby rozwinąć skrzydła.

„Model biznesowy dla Dąbrowy” to konkurs, mający na celu wybór i uhonorowanie potężnym zastrzykiem finansowych, dobrze przemyślany pomysł na biznes. Oprócz nowatorskiego modelu pomysłu, będzie trzeba przedstawić jego działania i wprowadzenie w życie.

Zgłaszać mogą się również ci, którzy prowadzą już działalność gospodarczą, nie dłużej niż 5 lat. Kluczowym wymogiem jest docelowe prowadzenie jej na terenie Dąbrowy Górniczej.

Etapy konkursu

W pierwszej fazie należy przedstawić swój model biznesowy i przejść szkolenie online z zakresu tworzenia modeli biznesowych oraz wysłanie zgłoszenia z własnym modelem biznesowym na adres: biuro@inkubator-dabrowa.pl. Nabór wniosków wystartował 1 września i potrwa do 4 października. Wyniki pierwszego etapu zostaną ogłoszone do 15 października. Pula nagród w konkursie wynosi 63 tys. zł.

Finaliści konkursu w terminie od 2 listopada do 12 listopada, zobowiązani będą do odbycia warsztatów z pitchowania organizowanych przez DIP.  Etap drugi polega na prezentacji własnego modelu biznesowego przez uczestnika przed publicznością na uroczystej gali finałowej, która odbędzie się 18 listopada w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Poprzednia edycja

W grudniu 2019 r., podczas uroczystej gali w Pałacu Kultury Zagłębia, rozstrzygnięto pierwszą edycję konkursu „Model biznesowy dla Dąbrowy”.

Pierwsza nagroda przypadła Marcie Holi, która zaproponowała stworzenie centrum zdrowia i relaksu – świadczącego usługi fizjoterapeutyczne, organizującego zajęcia jogi i relaksacyjne, a także szkolenia dotyczące naturalnych sposobów ochrony zdrowia.

Drugie miejsce zajęła Ewa Oszek, której pomysł polegał na organizacji kursów MBSR (MindfulnessBasedStressReduction). To specjalne zajęcia, pomagające redukować stres, który swoje źródła ma m.in. w napiętych sytuacjach zawodowych.

Na trzecim miejscu uplasował się Wiktor Worożański, który zaplanował wynajem fotolustra, czyli urządzenia do robienia zdjęć z możliwością użycia efektów specjalnych i dodatków dekoracyjnych. Wykorzystywane mogą być m.in. na weselach i firmowych imprezach integracyjnych. Ten projekt najbardziej przypadł do gustu uczestnikom gali, którzy przyznali mu nagrodę publiczności.