Jacek Winnicki nie jest już trenerem koszykarzy MKS-u Dąbrowa Górnicza. Szkoleniowiec od nowego sezonu będzie prowadzić Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.

Dobiegła końca dwuletnia przygoda Jacka Winnickiego z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Trener w przyszłym sezonie poprowadzi tegorocznego zdobywcę Pucharu Polski Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.

– Dostałem dobrą ofertę, a to też bardzo dobre miejsce do pracy. Świetni kibice oraz klub, który ma cały czas duże aspiracje, który cały czas myśli do przodu. Odnieśliście duże sukcesy, ale dążycie też do następnych. Wiem, że to bardzo ambitny klub z ambitnymi ludźmi. Dla mnie to na pewno wyzwanie, ale ja lubię takie wyzwania i cieszę się, że doszliśmy do porozumienia – powiedział w rozmowie z klubowymi mediami Jacek Winnicki.

Jacek Winnicki okres w zagłębiowskim klubie może uznać za udany. Ten sezon dąbrowianie zakończyli na szóstym miejscu. W walce o wejście do półfinału play off ekipa z dębowego miasta uległa Stelmetowi Enea BC Zielona Góra 1:3. To bardzo dobry wynik, zwłaszcza że klub przeżywa małe problemy finansowe. Ma zaległości finansowe wobec zawodników. Z tego powodu w trakcie rozgrywek drużynę opuścili Trey Davis, Bartłomiej Wołoszyn i Szymon Łukasiak.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski zakończył sezon na piątym miejscu. Sporym sukcesem okazało się jednak zdobycie Pucharu Polski. – Będziemy walczyć o jak najwyższe cele. Nie powiedzieliśmy sobie z prezesem, że to musi być to, czy tamto miejsce. Ja zawsze staram się robić wszystko, żeby drużyna osiągnęła jak najlepszy wynik. Pokazał to chociażby poprzedni sezon, kiedy pomimo kłopotów udało nam się prezentować z dobrej strony – mówi Jacek Winnicki dla oficjalnej strony klubu Arged BM Slam Stal.

Na razie nie wiadomo, kto zostanie nowym trenerem MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Foto: Dorota Murska