Dziś wieczorem siatkarze MKS-u Będzin ugoszczą w Sosnowcu AZS Częstochowa. Podczas meczu klub przeprowadzi rejestrację potencjalnych dawców szpiku.

W piątek po godzinie 18.00 siatkarze MKS-u Będzin podejmą w Sosnowcu niżej notowany AZS Częstochowa.

Poprzednie ligowe starcie z udziałem dwóch zespołów rozegrane zostało 19 listopada 2016 roku i zakończyło się wygraną będzinian 3:2.

W minionej kolejce PlusLigi obie drużyny musiały uznać wyższość swoich rywali. Akademicy przegrali przed własną publicznością z Effectorem Kielce 1:3. Z kolei będzińscy siatkarze ulegli olsztyńskiemu Indykpolowi 2:3, mimo że prowadzili już 2:0.

Po 23. kolejkach ekipa z Częstochowy zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i do przedostatniego Espadonu Szczecin traci tylko jeden punkt. Gracze Stelio DeRocco plasują się na jedenastym miejscu.

Początek spotkania z AZS-em Częstochową o godz. 18.00. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

Podczas meczu będziński klub wspólnie z fundacją DKMS przeprowadzi rejestrację potencjalnych dawców szpiku. Każdy kibic będzie mógł się włączyć do walki z nowotworami krwi.

– Osoby w wieku 18-55 lat będą mogły zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku, a tym samym dać szansę na życie osobom cierpiącym na nowotwory krwi i potrzebującym przeszczepienia – przekazali przedstawiciele MKS-u Będzin.

Jak można pomóc? Wystarczy tylko zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

– Stanowisko rejestracyjne będą oznaczone logotypami fundacji DKMS w charakterystycznych biało-czerwonych barwach. Wolontariusze będą prowadzić rejestrację, która polega na przeprowadzeniu wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza oraz pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka – dodają inicjatorzy akcji.