W niedzielnym meczu 17. kolejki PlusLigi siatkarze MKS-u Będzin przegrali w Gdańsku z Lotosem Trefl 0:3.

Pierwsze dwa sety należały do gospodarzy. Podopieczni Andrei Anastasiego szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i do końca ją utrzymywali. Będzinianie próbowali atakować i niwelować straty, ale nie ugrali za dużo – zdobyli odpowiednio 21 i 19 punktów.

Sytuacja MKS-u zmieniła się w trzecim secie. Gracze Stelio DeRocco podjęli wyrównaną walkę z Lotosem i byli bardzo blisko wygrania tej partii. Na początku gdańszczanie odjechali, ale zawodnicy z Zagłębia szybko zaczęli odrabiać stracone punkty. W końcówce lepsi okazali się jednak miejscowi, którzy wygrali 27:25 i całe spotkanie 3:0.

Czy w tym roku wesprzesz finansowo Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Po 17. kolejkach MKS Będzin zajmuje jedenaste miejsce w tabeli. Lotos jest siódmy. Kolejne spotkanie siatkarze z królewskiego miasta rozegrają 20 stycznia z Cerradem Czarnymi w Radomiu. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport (godz. 20.15).

Lotos Trefl Gdańsk – MKS Będzin 3:0 (25:21, 25:19, 27:25)

Lotos: Pietruczuk (6 pkt), Schulz (19), Pashytskyy (11), Gawryszewski (7), Hebda (12), Masny (2) i Gacek (libero) oraz Romać, Stępień, Niemiec.

MKS: Waliński (8), Kozub, Ratajczak (7), Peszko (1), Rejno (2), Araujo (12) i Potera (libero) oraz Yordanov (6), Seif (2), Woch (5), Piotrowski, Russell, Stysiał (libero).