16 grudnia w Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu odbędzie się spotkanie autorskie z aktorem Michałem Czerneckim.

16 grudnia Zagłębiowską Mediatekę odwiedzi urodzony w Sosnowcu aktor Michał Czernecki, który promuje książkę „Wybrałem życie”. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Michał Czernecki urodził się w 1978 roku w Sosnowcu. Jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza oraz VI Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Sosnowcu. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Michał Czernecki – fot. Wyższa Szkoła Humanitas
Michał Czernecki – fot. Wyższa Szkoła Humanitas

Zadebiutował na scenie w Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie rolą Victora w sztuce „Polaroidy”, za którą dostał nagrodę na XXXXIII festiwalu sztuki aktorskiej w Kaliszu. W 2004 roku zagrał na deskach Odeon Herodesa Atticusa w Atenach w spektaklu Fryderyka Nietzsche „Zaratustra” reżyserowanym przez Krystiana Lupę. Występował: na deskach Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, na krakowskiej Scenie STU, w Teatrze Rozmaitości w Warszawie, w Teatrze Narodowym w Warszawie, w Teatrze Tarnowskim im. Ludwika Solskiego, Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Michał Czernecki (@michal.czernecki)

Zagrał w wielu filmach i serialach. Wystąpił w takich produkcjach, jak: „Karol – człowiek, który został papieżem” (2004), „Futro” (2007), „Wojna polsko-ruska” (2009), „Wałęsa. Człowiek z nadziei” (2013), „Miasto 44” (2014), „Planeta singli” (2016), „53 wojny” (2017), „Podatek od miłości” (2018), „Miłość jest wszystkim” (2018).

Na małym ekranie Michał Czernecki pojawił się m.in. w serialach „Na dobre i na złe”, „Londyńczycy”, „Ojciec Mateusz”, „Pierwsza miłość”, „Krew z krwi”, „Komisarz Alex”, „M jak miłość”, „Czas honoru – Powstanie”, „Strażacy”, „Skazane”, „Przyjaciółki”, „Leśniczówka”, „Diagnoza”, „Ślepnąc od świateł”, „Wojenne dziewczyny”, „Ucho prezesa”. Od niedawna aktor próbuje również swych sił w kabarecie – wystąpił z Paranienormalnymi i Kabaretem Moralnego Niepokoju.

Michał Czernecki – fot. Wyższa Szkoła Humanitas
Michał Czernecki – fot. Wyższa Szkoła Humanitas

Niedawno ukazała się książka, w której aktor przyznaje o depresji i dwóch próbach samobójczych. „Wybrałem życie” to poruszająca opowieść chłopaka z Zagłębia, który ostatecznie zdecydował się żyć i sięgnąć po swoje marzenia.

Rozmowa rozpoczyna się w domu rodzinnym Michała Czerneckiego. Wiedzie przez trudne dzieciństwo, starcie z demonami przeszłości i spotkanie miłości życia. Przejmująco szczera rozmowa o wszystkim co ważne: miłości, męskich przyjaźniach, byciu ojcem, pieniądzach. O sukcesach i porażkach oraz pracy z najlepszymi reżyserami na planach najpopularniejszych polskich filmów. O kryzysach, które czasem wracają. O wieloletniej pracy nad sobą.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

 1. Eee! Panie Załęski…!
  Babola Pan żeś strzelił.
  Błąd proszę poprawić. I przeprosić.

  A Czarnecki? Do Poznania. Po szwedzkim zaborze.

 2. Jeszcze całkiem niedawno był tutaj wpis o tym, że teraz nazwisko aktora jest poprawnie.
  Ale też o tym, że bida straszna.
  Że komentarzy prawie nie ma. Że trupem ciągnie. Że jak już są, to albo bluzgi, albo kibole, albo prezydent nie taki (tyle, że wymieniony z nazwiska).
  Ale ZNIKNĄŁ!!
  Wpis. Nie prezydent.
  Wow!
  Cóż za aktywność moderacyjna! Mamy dobrą zmianę? Cenzura?
  Daleko tak nie zajedziecie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here