Urząd Miasta w Porębie w ważnych punktach miasta zamontuje kolejne kamery miejskiego monitoringu. Nowoczesne latarnie pojawią się w pierwszym kwartale 2021 roku.

Kolejne kamery wchodzące w skład miejskiej sieci monitoringu staną na straży bezpieczeństwa porębian w pierwszym kwartale 2021 roku. – To bardzo dobry sprzęt. Obraz z kamer tego typu jest bardzo wyraźny, dodatkowo istnieje możliwość zoom’owania, czyli dużego przybliżenia obiektu, który chcemy obserwować – podkreśla Kamil Kowalik, kierownik referatu nieruchomości i mienia komunalnego Urzędu Miasta Poręba.

Gdzie staną nowe kamery? Urząd Miasta w Porębie sygnalizuje, że lokalizacje zostały już wybrane. Nowe kamery zostaną zamontowane przy placu zabaw w Niwkach, parkingu przy ul. Chopina oraz wiatach śmietnikowych przy ul. Zakładowej, które wielokrotnie niszczone były przez wandali.

– To kolejny duży krok zmierzający do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście. Inwestycja w monitoring z pewnością przysłuży się mieszkańcom – deklaruje Ryszard Spyra, burmistrz Poręby. – Dzięki niej wzrośnie wykrywalność wykroczeń i przestępstw – dodaje.

Aktualnie Poręby strzegą kamery miejskiego monitoringu zlokalizowane przy ulicach: Wojska Polskiego (budynek OSP 1), Zakładowej (były biurowiec FUM), Chopina 3 (tzw. Hotelowiec), Chopina 12 (budynek tutejszej wspólnoty mieszkaniowej), Wojska Polskiego 16. Kamery znajdziemy także na budynku posterunku policji i Szkoły Podstawowej nr 1. Wszystkie są szerokokątne, a jedna z nich jest przenośna.