Plac przy ul. Spółdzielczej w Czeladzi, podobnie zresztą jak całe miasto, przez lata popadał w ruinę. Po latach marazmu, nowe władze w końcu postanowiły coś zrobić dla mieszkańców, a przy tym także dla wizerunku miasta.

Jednym z takich przykładów jest wspomniany już plac przy ul. Spółdzielczej, który jak zapowiadają urzędnicy, ma zacząć tętnić życiem.

– Powstanie tam plac zabaw dla dzieci i miejsce do odpoczynku, także aktywnego, dla osób starszych. Właśnie rozpoczęły się prace. Cieszę się, bo ta zaniedbana przez lata część miasta w ostatnim okresie zmieniła się nie do poznania, a zagospodarowanie tego placu będzie wisienką na torcie – mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

To prawda, w ostatnim czasie większość budynków w tym rejonie zyskała nową elewację. Wyremontowana została także nawierzchnia ul. Spółdzielczej, odnowiono zrujnowane chodniki. Mieszkańców cieszy również to, że powstały nowe miejsca parkingowe.

– W końcu nasze władze wzięły się do roboty i zmieniają to zapyziałe przez lata miasto. Zagospodarowanie zaniedbanego placu przy ul. Spółdzielczej to bardzo dobry pomysł, cieszymy się z tej inwestycji – komentuje pan Marek, mieszkaniec Czeladzi.

Plac ma zostać oddany 16 września. Koszt inwestycji to 170 tysięcy złotych.