echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

W sobotę, 10 marca Będzin po raz kolejny stanie się prawdziwą stolicą zumby. Z okazji 660. rocznicy nadania Będzinowi praw miejskich odbędzie się megamaraton zumby, który będzie trwał aż 660 minut.

Przypadająca w tym roku 660. rocznica nadania Będzinowi praw miejskich jest okazją do podjęcia różnorodnych i ciekawych inicjatyw. Miejskie świętowanie odbywać się będzie podczas okolicznościowych wydarzeń kulturalnych, sportowych.

Z tej okazji, włodarze miasta zaplanowali najdłuższą lekcję zumby, która będzie trwała aż 660 minut. Stanie się to 10 marca podczas Megamaratonu Zumba Fitness. 11 godzin niezapomnianej zabawy przy najgorętszych rytmach i najlepszych choreografiach rozpocznie się o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej nr 13.

Maraton poprowadzą najlepsi instruktorzy zumby, którzy mają zdolność zarażania dobrym humorem i pozytywną energią, a dzień spędzony w ich towarzystwie na pewno dostarczy wszystkim uczestnikom mnóstwa endorfin. W trakcie maratonu będzie można nauczyć się również podstaw dancehallu, latino solo oraz twerka, których elementy często wykorzystywane są na zajęciach zumby.

Dancehall charakteryzuje się dynamicznością połączoną z płynnością ruchów, silnymi akcentami miednicy i bioder. Latino solo zawiera elementy salsy, samby, rumby i cha-chy przy gorących rytmach muzyki latynoskiej. Twerk to rodzaj tańca, który oparty jest na bujających ruchach górnych i dolnych partii bioder.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców Będzina bez względu na wiek, płeć i sprawność fizyczną. Łatwa do opanowania choreografia oraz połączenie aerobiku, tańca i treningu interwałowego z pobudzającą do życia latynoską muzyką pozwolą uwolnić energię, rozładować stres i napięcie, a zarazem poprawić kondycję i spalić zbędne kilogramy, a także poprawić kształt swojej sylwetki – zachęcają organizatorzy.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Megamaraton poprowadzą: Magdalena Gibki, Natalia Kaperczak, Piotr Cygroń, Mariusz Tekieli, Claudia Kowalczyk, Sebastian Kubik, Edyta Staszowska, Makoumba Harbambe (Paco), Paulina Migurska, Dagmara Wysocka-Staniszewska, Radek Nosal, Regla Maria Hernandez-Madej oraz Radek Nosal.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. W maratonie może wziąć udział każdy, niezależnie na wiek, kto lubi taniec i zabawę. Dodatkowo, w trakcie trwania imprezy każdy uczestnik będzie miał szansę wylosowania atrakcyjnych nagród.

CZYTAJ TAKŻE: Poznaj swoje miasto. Ruszają warsztaty z edukacji regionalnej 

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);