Marcin Bazylak, kandydat na prezydenta Dąbrowy Górniczej, zaprezentował swój program wyborczy oraz kandydatów do Rady Miejskiej i Sejmiku Województwa Śląskiego.

W środę, 12 września, odbyła się konwencja wyborcza Marcina Bazylaka, kandydata na prezydenta Dąbrowy Górniczej.

W swoim wystąpieniu programowym Marcin Bazylak, przypomniał że ostatnie 12 lat to okres wielkich zmian w Dąbrowie Górniczej, których dokonał Zbigniew Podraza. Bazylak chce te zmiany kontynuować i robić to pod hasłem „Dąbrowa pełna życia” i w oparciu o trzy filary: Dąbrowę Obywatelską, Zdrową Dąbrowę i Dąbrowę z Przyszłością. O głównych tezach programu wyborczego Marcina Bazylaka pisaliśmy kilka dni temu.

– Dąbrowa pełna życia to nie obietnica. To fakt! Mówiąc o przyszłości Dąbrowy nie mówimy o pojedynczych pomysłach. Polityka mieszkaniowa, społeczna, transportowa, rowerowa, inwestycyjna, edukacyjna czy senioralna – to przemyślane działania, a nie krótkotrwałe i oderwane od siebie pomysły. Pomysły pojawiają się i znikają, a tylko konsekwentna i świadoma polityka miejska jest w stanie coś zmienić – mówił Marcin Bazylak.

Konwencja wyborcza Marcina Bazylaka - fot. Bartosz Kowal
Konwencja wyborcza Marcina Bazylaka – fot. Bartosz Kowal

Kandydat na prezydenta podkreślał też, że ludzie mieszkający w różnych dzielnicach i na różnych osiedlach nie różnią się od siebie. – Wszyscy mieszkamy w Dąbrowie Górniczej i wszyscy 21 października zdecydujemy jaką Dąbrowę wybrać. Wierzę, że wybierzecie Dąbrowę Pełną Życia – zakończył swoje wystąpienie kandydat na prezydenta.

Podczas konwencji wyborczej zostali zaprezentowani kandydaci do Rady Miejskiej i Sejmiku Województwa, który w wyborach wystartują pod szyldem „Koalicji Zbigniewa Podrazy” z listy SLD Lewica Razem.

Konwencja wyborcza Marcina Bazylaka - fot. Bartosz Kowal
Konwencja wyborcza Marcina Bazylaka – fot. Bartosz Kowal

Do Sejmiku Województwa Śląskiego „Koalicja Zbigniewa Podrazy” rekomenduje Bożenę Borowiec, która przez wiele lat związana była z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej, a obecnie jest dyrektorem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego. Drugim kandydatem jest Zbigniew Łukasik – wieloletni dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych, a obecnie wiceprzewodniczący dąbrowskiej Rady Miejskiej.

Poznaliśmy także wszystkich kandydatów do Rady Miejskiej. Liderami list zostali: Marcin Bazylak (okręg I), Agnieszka Pasternak (okręg II), Damian Rutkowski (okręg III), Krystyna Chrobot (okręg IV) i Zbigniew Podraza (okręg V).

Konwencja wyborcza Marcina Bazylaka - fot. Bartosz Kowal
Konwencja wyborcza Marcina Bazylaka – fot. Bartosz Kowal

Kandydaci „Koalicji Zbigniewa Podrazy” do Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej:

Okręg I: Marcin Bazylak, Bożena Kozak, Kamil Dybich, Barbara Górska, Grzegorz Musiał, Małgorzata Łubek, Kacper Kaproń.

Okręg II: Agnieszka Pasternak, Robert Kazimirski, Kamila Szczerek, Łukasz Kolber, Renata Witas-Osuszek, Jerzy Zawarczyński, Agnelika Walenciak.

Okręg III: Damian Rutkowski, Krystyna Stępień, Grzegorz Przewieźlik, Iwona Kiernożycka, Piotr Seremet, Joanna Gwiazda, Piotr Wiśniewski.

Okręg IV: Krystyna Chrobot, Sławomir Żmudka, Sylwia Szałwińska, Łukasz Baruch, Rafał Słowiak, Katarzyna Grabarczyk, Marcin Wielgus.

Okręg V: Zbigniew Podraza, Krystyna Szaniawska, Bartosz Matylewicz, Agnieszka Zaremba, Tomasz Balin, Beata Kasprzyk, Michał Mikołajczyk.

7 KOMENTARZE

  1. Z zadowoleniem przyjąłem wiadomość o rezygnacji z kandydowania wyjątkowego nieudacznika na stanowisko prezydenta miasta DG. Wielokrotnie pisałem o oszustwie prezydenta, który w XII.2006r na piśmie obiecał i zagwarantował, że w roku 2006 to nie zdąży, ALE w 2007r zapewniał, że wykona 60 m drogi wyjazdowej z getta cedlerowskiego i przez 12 lat (słownie; DWANAŚCIE lat), pomimo kilkunastu przypomnień, dostarczenia zdjęć, map, wskazanych właścicieli gruntów i pomiarów odległości, CZTERECH wersji propozycji. NIESTETY DO DZISIAJ NIE WYKONAŁ. Ten pan jest głównym twórcą SKANDALU z HARACZEM ADIACENCKIM, pozostawiając PROBLEM następcy. Astronomiczne ZADŁUŻENIE BUDŻETU MIASTA to ,,pasztet” do spłacenia przez mieszkańców, przez bardzo wiele lat. SKANDAL z bezprawiem kadrowym szpitala, likwidacją i przywróceniem porodówki, oraz okulistyki i bardzo wiele nieudolności zarządczej, ORAZ ,,program” prezydenta i kolegi po dyrektora. Żaden z tragicznych tematów nie został rozwiązany, a nawet nie rozpatrzony, pomimo pisemnych interpelacji interwencji, zaproszeń na wiec, zebranie lub na Walne Zebranie, ewentualnie na Sesji Rady Miejskiej. Lista przegranych spraw u Wojewody i odwołań do WSA jest długa i ,,imponująca”. Nieudolność prezydenta jest tak ,,IMPONUJĄCA”, że zatrważająca. Przez DWANAŚCIE lat prezydent i pomagający oszuści nie potrafili trwale wkopać znaku drogowego, nie potrafili przywrócić przejścia drogowego przez Al. Zagłębia Dąbrowskiego a szczytem była odmowa, abym to ja sam wykonał to przejście, gdy na piśmie zaproponowałem. Remont parkingu na 64 samochody przy ul. Cedlera czekamy od 1988r. Trzykrotnie od 2002r zgłaszałem BEZPRAWNE i ODPŁATNE zarządzanie Wspólnotami Mieszkaniowymi przez MZBM. Dopiero prawnicy Wojewody a WSA potwierdził bezprawie statutowe UM i MZBM. Próba unieważnienia uchwały adiacenckiej graniczyło z BŁAZENADĄ, pomimo głośnej podpowiedzi radcy prawnego z UM. Temat ,,sukcesów” prezydenta jest godny kabaretu na kilka godzin. Opis dotyczy tylko małego fragmentu ,,sukcesów”, pomijaj sprawy ,,basenu bez dna”, ronda bez głowy, sądowych kar i odsetek, wyburzenia zabytkowego dworca PKP w Strzemieszycach, 11 zdewastowanych dworców i przystanków PKP itd, itd. . . Obiecanki wybudowania nowych dworców kolejowych z tunelami, wiaduktami i estakadami. Ktoś taki był wybrany na prezydenta miasta a teraz na radnego z podejrzeniem natychmiastowej abdykacji monarchy . . . Mam nadzieję, że wyborcy zmądrzeli i SLD pójdzie w niepamięć, ale ich długi długo nam będą się odbijać czkawką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here