„Obywatelska Dąbrowa Górnicza”, „Dąbrowa Górnicza z przyszłością” i „Zdrowa Dąbrowa Górnicza” – to główne tezy programu Marcina Bazylaka, kandydata na prezydenta Dąbrowy Górniczej.

Tydzień temu ogłosiliśmy mój start w wyborach na stanowisko prezydenta Dąbrowy Górniczej. Jestem mile zaskoczony ilością napływających do mnie głosów sympatii, które są dla mnie ogromną motywacją. Cieszę się również, że mogę liczyć na tak duże wsparcie Zbigniewa Podrazy. Wiem, że przed Dąbrową Górniczą stoi wielka szansa, by rozwinąć to, co osiągnęliśmy przez ostatnie lata, dlatego dziś pod hasłem „Dąbrowa pełna życia” startuję z kampanią wyborczą – ogłosił Marcin Bazylak.

„Obywatelska Dąbrowa Górnicza”, „Dąbrowa Górnicza z przyszłością” i „Zdrowa Dąbrowa Górnicza” – to główne tezy programu Marcina Bazylaka.

– Chcę, aby Dąbrowa Górnicza była miastem społeczeństwa obywatelskiego, zbudowanym na wzajemnym szacunku i współpracy władz miasta i mieszkańców. Chciałbym, aby było również miastem innowacji społecznych służących poprawia jakości życia i zwiększeniu udziału mieszkańców w decydowaniu o mieście – mówi kandydat na prezydenta.

Zapowiedział również, że przed miastem wspólne inwestycje z PKP i Tramwajami Śląskimi, które wprowadzą zupełnie nowy model transportu publicznego.

– Sprawią one, że po Dąbrowie Górniczej będzie można poruszać się sprawnie i wygodnie bez potrzeby użycia samochodu. Przy tej okazji powstaną również miejskie drogi rowerowe, które uczynią z roweru alternatywny środek transportu – wylicza Marcin Bazylak i zapowiada rewitalizację śródmieścia oraz inwestycje w dzielnicach.

Stworzymy w Dąbrowie Górniczej centrum z prawdziwego zdarzenia. Powstanie ono na terenie byłych zakładów Defum. Będzie to miejsce oparte o potrzeby dąbrowian, czyli przestrzeń spotkań, rozwoju i innowacji. Prawdziwa gratka dla inwestorów, których pozyskamy do współpracy. Zadbamy również o rozwój dzielnic. Oprócz dobrego połączenia z centrum zyskają lokalne centra spotkań i integracji, które staną się modelową wizytówką Dąbrowy Górniczej – twierdzi.

Mówiąc o „Zdrowej Dąbrowie” Marcin Bazylak podkreśla znaczenie proekologicznych inwestycji (samorządu i dąbrowskich firm), które mają zmienić profil miasta z przemysłowego na innowacyjny, a także przyczynić się do poprawy jakości powietrza i stanu środowiska naturalnego. Widzi również Dąbrowę Górniczą jako miasto, które pomoże seniorom zadbać o zdrowie, a kiedy zajdzie taka potrzeba – otoczy ich opieką i ułatwi dotarcie do lekarza.

– Chciałbym, aby Dąbrowa Górnicza była miastem rodzinnym, gdzie całymi rodzinami skorzystamy z tras i ścieżek rowerowych, parków miejskich, gdzie odpoczniemy w sąsiedztwie przyrody oraz skorzystamy z nowoczesnej i przyjaznej infrastruktury rekreacyjnej – podsumowuje Marcin Bazylak.

Marcin Bazylak kampanię będzie prowadził wspólnie z kandydatami na radnych do rady miejskiej i sejmiku wojewódzkiego, startujących z list komitetu SLD Lewica Razem. Na czele list kandydatów na radnych stanie obecny prezydent – Zbigniew Podraza.

Skomentuj przez Facebook

12 KOMENTARZE

 1. Młody, namaszczony przez „starego wyjadacza”, wie jak to się robi 🙂
  Oby nie, tylko nie on. Proszę, będziemy mieli przerąbane zwykli urzędnicy.

 2. „Chciałbym, aby Dąbrowa Górnicza była miastem rodzinnym”.

  Przecież jest. UM, Mops, Alba, Mpgk, Nemo etc. Same rodziny.

 3. To ten koleś co obrabiał sekretarkę Podrazy na biurku i afera była że cały Urząd huczał?!
  I takie coś ma być prezydentem? Powinien dożywotnio mieć zakaz pełnienia funkcji publicznej! Już nie wspomnę o przekrętach i kradzieżach wraz z Podrazą i Lipczykiem! Obejrzyjcie sobie program sledczy Anity Gargas niedawno leciał w TV co oni mają na sumieniu! Ci ludzie powinni mieć dożywocie albo na krześle wylądować a nie piastować jak niby nigdy nic najwyższe funkcje publiczne!

 4. Bazylak to najgorszy wybór z możliwych. Złodziej, cwaniak, bezwzględny karierowicz i hipokryta. Młody, namaszczony przez „starego wyjadacza” – szarą eminencje w UM. Jaki ojciec, taki syn czyli po trupach do celu.
  Pełnynocnik Dyzmy. Razem z tatusiem panoszą sie po UM !
  I takie coś ma być prezydentem? Powinien dożywotnio mieć zakaz pełnienia funkcji publicznej! Już nie wspomnę o przekrętach i kradzieżach wraz z Podrazą i Lipczykiem! Obejrzyjcie sobie program śledczy Anity Gargas pokazujący jasno co oni mają na sumieniu! Ci ludzie powinni iść do pierdla na długie lata a nie piastować najwyższe funkcje publiczne!
  Marcin Bazylak swego czasu został przyłapany na igraszkach z sekretarką Podrazy, którą tak na prawdę sam wcisnął ma to stanowisko, gdyż Podraza musiał się odwdzięczyć „tatusiowi Bazylakowi” za udany przekręt.
  To dziewcze było zwykłym sprzedawcą w sklepie z ciuchami a teraz wielka pani Naczelnik w UM. Po odbyciu stażu sekretarki kochaś postrał sie o awans swojej „gwiazdy”. Została kierownikiem biura współpracy z zagranicą, zupełnie zbędny segment UM. Pani kierownik jeździła sobie po świecie z kolesiostwem i balowali za nasze pieniądze. Niestety skompromitowała sie kilka razy ponieważ Katarzyna Gembicka Bazylak „pani kierownik” biura współpracy z zagranicą nie umiała mowić po angielsku ani w żadnym innym jęyku obcym (No chyba że oralny by wchodził w grę;D). Na otarcie łez zrobiła sobie licencjat z angielskiego, za studia oczywiście zapłacił urząd.
  W międzyczasie wkręciła do pracy w UM jako złotą rączkę swojego tatusia, Macieja Sosińskiego, którego szefem oczywiście został jego swat Jerzy Bazylak – i interes sie kręci!! Tatuś chodzi do pracy kiedy chce i jak chce bo często gęsto w godzinach pracy wychodzi opiekować sie wnuczką, małą bazylaczką a szefunio stary Bazylak wszystko odpowiednio usprawiedliwia i zaciera ślady.
  Naprawdę chcecie takiego prezydenta?? Takiego hipokrytę! Ten pan deklaruje że chciałby aby Dąbrowa była miastem rodzinnym – a co on wie o rodzinie??!! Zostawił żonę z dwójką dzieci, (jedno dopiero co nowo narodzone) uganiając sie za blond lafiryndą. Rozbił swoje (i nie tylko swoje) małżeństwo nie zważając na traumę dzieci. Jego aktualna rodzina to zwykła patologia – dzieci z jego poprzedniego małżeństwa plus dzieciak z małżeństwa lafiryndy a teraz mają jeszcze wspólne-rodzinka jak z obrazka!
  No i kolejna ściema Bazylaka:
  „Chcę, aby Dąbrowa Górnicza była miastem społeczeństwa obywatelskiego, zbudowanym na wzajemnym szacunku i współpracy władz miasta i mieszkańców.”
  Hahaha, jasne panie Bazylak. A czy wzajemna współpraca i szacunek odnosi sie rownież do organizowania lewych przetargów, robionych specjalnie pod „znajomych”, którzy mają odpowiednie biznesy otwarte akurat pasujące do danego projektu. Można wtedy pod przykrywką zarobić niezłą, lewą kaske – nieprawdaż. No przecież pieniądze na ten nowy, wypasiony dom Bazylakow z nieba nie spadły!
  Można by jeszcze dużo pisać ale po co? Kto ma głowę niech nią ruszy i nie głosuje na tego człowieka, marionetkę Podrazy, gdyż to nic innego jak tylko towarzystwo wzajemnej adoracji.

 5. Przebrzydła szumowino, pachołku moskiewski,
  Ty farbowana świnio, marszałku kurewski,
  Chamie zbuntowany, zatęchła sklerozo,
  Gnoju zasmarkany, ty zdrajco ZOMOZO.

  Gnido zarzygana, jadowita mendo,
  Ty kukło gówniana, kacapski przybłędo.
  Tchórzu zafajdany, ropiejący strupie,
  Padalcu rozdeptany, ty wrzodzie na dupie.

  Ty diabelskie łajno, ty głupi żołdaku,
  Ty kurwo sprzedajna, ty rusku zupaku,
  Wypierdku Breżniewa, ty ślepy pedale,
  Kurduplu tępogłowy, ty głupi bęcwale

  Ty skunksie śmierdzący, pluskwo zasuszona,
  Wrzodzie ropiejący, ty małpo zielona,
  Ty strachu na wróble, zboczony sadysto,
  Judaszu za ruble, tępawy marksisto.

  Ty pało gumowa, wredny okupancie,
  Zakało narodowa, złamany palancie,
  Cuchnący śmierdzielu, pełzająca glisto,
  Ponury skurwielu, czerwony faszysto.

  Ty sługo kremlowy, lokaju sowiecki,
  Ty zbóju parszywy, pomiocie radziecki,
  Ty mówco obłąkany, nadęty bufonie,
  Za naród sprzedany piekło cię pochłonie.

 6. Hmmm. Duuuużo komentarzy. Szkoda tylko że pisanych przez tą samą osobę. Pracownik UM, Anonim i Mak to te same treści. Kopiuj/Wklej. Słaba ustawka. Ile Ci za to zapłacili? Po jakości to widać że nie za dużo :D.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here