„Obywatelska Dąbrowa Górnicza”, „Dąbrowa Górnicza z przyszłością” i „Zdrowa Dąbrowa Górnicza” – to główne tezy programu Marcina Bazylaka, kandydata na prezydenta Dąbrowy Górniczej.

Tydzień temu ogłosiliśmy mój start w wyborach na stanowisko prezydenta Dąbrowy Górniczej. Jestem mile zaskoczony ilością napływających do mnie głosów sympatii, które są dla mnie ogromną motywacją. Cieszę się również, że mogę liczyć na tak duże wsparcie Zbigniewa Podrazy. Wiem, że przed Dąbrową Górniczą stoi wielka szansa, by rozwinąć to, co osiągnęliśmy przez ostatnie lata, dlatego dziś pod hasłem „Dąbrowa pełna życia” startuję z kampanią wyborczą – ogłosił Marcin Bazylak.

„Obywatelska Dąbrowa Górnicza”, „Dąbrowa Górnicza z przyszłością” i „Zdrowa Dąbrowa Górnicza” – to główne tezy programu Marcina Bazylaka.

– Chcę, aby Dąbrowa Górnicza była miastem społeczeństwa obywatelskiego, zbudowanym na wzajemnym szacunku i współpracy władz miasta i mieszkańców. Chciałbym, aby było również miastem innowacji społecznych służących poprawia jakości życia i zwiększeniu udziału mieszkańców w decydowaniu o mieście – mówi kandydat na prezydenta.

Zapowiedział również, że przed miastem wspólne inwestycje z PKP i Tramwajami Śląskimi, które wprowadzą zupełnie nowy model transportu publicznego.

– Sprawią one, że po Dąbrowie Górniczej będzie można poruszać się sprawnie i wygodnie bez potrzeby użycia samochodu. Przy tej okazji powstaną również miejskie drogi rowerowe, które uczynią z roweru alternatywny środek transportu – wylicza Marcin Bazylak i zapowiada rewitalizację śródmieścia oraz inwestycje w dzielnicach.

Stworzymy w Dąbrowie Górniczej centrum z prawdziwego zdarzenia. Powstanie ono na terenie byłych zakładów Defum. Będzie to miejsce oparte o potrzeby dąbrowian, czyli przestrzeń spotkań, rozwoju i innowacji. Prawdziwa gratka dla inwestorów, których pozyskamy do współpracy. Zadbamy również o rozwój dzielnic. Oprócz dobrego połączenia z centrum zyskają lokalne centra spotkań i integracji, które staną się modelową wizytówką Dąbrowy Górniczej – twierdzi.

Mówiąc o „Zdrowej Dąbrowie” Marcin Bazylak podkreśla znaczenie proekologicznych inwestycji (samorządu i dąbrowskich firm), które mają zmienić profil miasta z przemysłowego na innowacyjny, a także przyczynić się do poprawy jakości powietrza i stanu środowiska naturalnego. Widzi również Dąbrowę Górniczą jako miasto, które pomoże seniorom zadbać o zdrowie, a kiedy zajdzie taka potrzeba – otoczy ich opieką i ułatwi dotarcie do lekarza.

– Chciałbym, aby Dąbrowa Górnicza była miastem rodzinnym, gdzie całymi rodzinami skorzystamy z tras i ścieżek rowerowych, parków miejskich, gdzie odpoczniemy w sąsiedztwie przyrody oraz skorzystamy z nowoczesnej i przyjaznej infrastruktury rekreacyjnej – podsumowuje Marcin Bazylak.

Marcin Bazylak kampanię będzie prowadził wspólnie z kandydatami na radnych do rady miejskiej i sejmiku wojewódzkiego, startujących z list komitetu SLD Lewica Razem. Na czele list kandydatów na radnych stanie obecny prezydent – Zbigniew Podraza.