Majówka 2017. Długi weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. Dla tych, którzy pozostają w domach, włodarze Czeladzi przygotowali wiele atrakcji. Sprawdź co ciekawego dzieje się w okolicy.

Pszczoły to jak wiadomo najbardziej pracowite owady, dlatego to właśnie 1 maja w Święto Pracy odbędzie się impreza o nazwie „PszCzeladź 2017”, czyli I Targi Pszczelarskie w Czeladzi. Będzie to również okazja do uczczenia 400. rocznicy pszczelarstwa w mieście. Impreza odbędzie się w Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” o godz. 11:00.

3 maja ulicami miasta przejadą rowerzyści w ramach X Zagłębiowskiej Masy Krytycznej, którzy wyruszą z Sosnowca i dojadą do Czeladzi, gdzie na rynku zaplanowana jest meta. Na uczestników będzie czekać ciepły posiłek i losowanie dziesięciu rowerów.

CZYTAJ TAKŻE: Będzińska majówka. Atrakcji nie zabraknie 

Jednak główne majówkowe wydarzenia odbędą się w pierwszy majowy weekend. Wówczas zorganizowane zostaną dwie imprezy pod hasłem: „Czeladzka Majówka”. W piątek, 5 maja 2017 roku o godzinie 16.00 na Placu Viannaya na Piaskach Kopalnia Kultury zorganizuje piknik rodzinny, w ramach którego zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci w różnym wieku. W tym dniu otworzy również swoje podwoje „Kino Letnie”. Wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć kultowy polski film „Wielka Majówka”, z niezapomnianymi przebojami Kory i grupy Maanam.

Dzień później, w sobotę 6 maja o godz. 16:00 uroczyście odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa nakamienicy przy Rynku 2.Formacja „Lufcik na korbkę” przygotowuje na ten dzień specjalny happening uliczny z diabłem Borutą w roli głównej. Na rynku pojawią się ogródki letnie, przygotowane przez nowo otwartą winiarnię oraz znane już lokale: Cafe Desa, Francuską Bajaderę ibistro Czarownica. Przy ogródkach wystawione zostaną stanowiska grillowe, oferujące rozmaite smakołyki.

– Od dwóch lat robimy wszystko, żeby stare miasto tętniło życiem i żeby przyjście na rynek było opcją atrakcyjną, zarówno dla młodzieży, jak i dla seniorów – podkreśla Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi

CZYTAJ TAKŻE: Dębowy Maj Festiwal 2017