Powieść pochodzącej z Czeladzi Magdaleny Majcher została nominowana do tytułu Książki Roku 2021 w kategorii literatura obyczajowa, romans.

„Mocna więź” znalazła się wśród 145 książek walczących w 15 kategoriach. Powieść Majcher znalazła się wśród 10 najlepszych w kategorii literatura obyczajowa, romans. Wśród nominowanych są tylko dwie polskie książki.

Majcher urodziła się i wychowała w Czeladzi, obecnie mieszka w Katowicach. Debiutowała w 2016 roku „Jednym wieczorem w Paradise”. Przez sześć lat napisała 30 książek, między innymi cykl „Wszystkie pory uczuć” . W 2021 na rynku pojawiła się jej najnowsza pozycja, wspomniana „Mocna więź”.

Książka jest dziełem na pograniczy powieści obyczajowej i reportażu. Opowiada opartą na faktach historię Ani Garskiej oraz jej mamy Michaliny. Książka jest pełna emocji, porusza kwestie miłości i szczęścia bohaterki, jak również bólu i tęsknoty. Opowiada o więzi między matką i córką.

Głosownie trwa do końca lutego. Jest prowadzone na stronie organizatora. Każdy głosujący ma do dyspozycji 15 głosów, po jednym na każdą kategorię. Zagłosować można tylko jeden raz.