echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Czterech dąbrowskich początkujących przedsiębiorców zostało laureatami trzeciej edycji konkursu „Lokal na start”.

„Lokal na start” jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. W jego ramach, o lokale na atrakcyjnych warunkach, z niskim kosztem najmu, ubiegali się mikro i mali przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 3 lata. Istotne, żeby działalność była zarejestrowana na terenie Dąbrowy Górniczej.

Do trzeciej edycji konkursu zgłoszono piętnaście projektów, z czego pięć spotkało się z największym uznaniem jury. Autorka jednego z nich wycofała się jednak z przedsięwzięcia, tak więc ostatecznie czterech pozostałych będzie mogło rozpocząć działalność w lokalach należących do miasta.

– Tym razem było większe zainteresowanie przedsiębiorców naszym konkursem i większa różnorodność zgłoszonych projektów. Widać również, że osoby rozpoczynające działalność coraz śmielej stawiają na kreatywność i wykraczają poza standardowe branże – ocenia Marcin Bazylak, prezydent miasta.

Porady psychologiczne, produkcja zabawek, kancelaria prawna i second hand

Laureatami trzeciej edycji konkursu „Lokal na start” zostali: Katarzyna Ruszczyk – porady psychoterapeutyczne i psychologiczne (lokal przy ul. Wyszyńskiego 1), Alicja Taborek-Skubij – kancelaria prawna (lokal przy ul. 3 Maja 22), Sara Krukowska-Rasała – produkcja zabawek sensorycznych i dekoracji wnętrz (lokal przy ul. Głównej 61) oraz Anna Maciążek – second hand z wysokiej jakości ubraniami, rękodziełem i przedmiotami użytkowymi (lokal przy ul. Piłsudskiego 36/615A).

Uczestnicy przedstawili m.in. opis planowanego przedsięwzięcia, swoje doświadczenie zawodowe, rozpoznanie rynku i wskazanie potencjalnych klientów oferowanych produktów czy usług, a także sposób ich dystrybucji. Zaprezentowali również pomysł na przystosowanie lokalu do prowadzenia działalności.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Do konkursowej puli trafiło 8 lokali – znajdujących się w śródmieściu, Gołonogu i Strzemieszycach – o powierzchni od 8,5 m kw. do 301 m kw. Ten największy daj możliwość podziału i udostępnienia w mniejszych częściach. Stawki najmu zaczynają się od 2,50 zł netto/m kw. Obowiązywać będą przez dwa lata, a w trzecim roku zostaną podniesione o 40 proc. Po stronie najemcy będzie także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

Jak przekonują urzędnicy program „Lokal na start” cieszy się dużym powodzeniem i stał się skutecznym narzędziem wsparcia biznesowej aktywności. – Jeszcze na ten rok planowane jest zorganizowanie czwartej edycji programu – informują.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);