Władze Sosnowca podpisały umowę z wykonawcą projektu połączenia ulicy Sedlaka z ulicą Niepodległości. Ma to poprawić przepustowość drogi i poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Zapuszczony i zarośnięty teren łączący dzielnicę Pogoń ze Starym Sosnowcem zamieni się nie do poznania. Miasto podpisało umowę na wykonanie projektu łącznika ulicy Sedlaka z ulicą Niepodległości, czyli blisko 300-metrowej drogi, która połączy obie ulice.

Łącznik ulic Sedlaka i Niepodległości - fot. UM Sosnowiec
Łącznik ulic Sedlaka i Niepodległości – fot. UM Sosnowiec

Oprócz nowej drogi koncepcja zakłada wybudowanie około 20 miejsc parkingowych w rejonie Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ul. Niepodległości oraz chodnika i ścieżki rowerowej Ostateczny kształt inwestycji poznamy po jej zaprojektowaniu.

– Sam proces planowania budowy drogi jest procesem czasochłonnym. W tym przypadku finalnie prowadzi do wydania przez odpowiedni organ (wojewodę śląskiego) decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej, zwanej w skrócie decyzją ZRID- tłumaczą przedstawiciele sosnowieckiego magistratu.

Koszt projektu to 108 tys. złotych. Wykonawcą inwestycji jest firma Jaros Inżynieria Ruchu z Banina, która ma osiem miesięcy na zaprojektowanie liczącego blisko 300 metrów łącznika.