Kredyt gotówkowy to doskonały sposób na zdobycie pieniędzy na realizację swoich finansowych celów. Jednak wybór wśród ofert banków w tym zakresie, jest wprost ogromny. Chcesz znaleźć tani kredyt gotówkowy idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości? Sprawdź więc, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze. 

Kredyt gotówkowy — co to?

Kredyt gotówkowy to jedna z najczęściej wybieranych pożyczek bankowych. I właściwie nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ zasady jego udzielania są bardzo atrakcyjne. Z definicji, kredyt gotówkowy jest bowiem pożyczką udzielaną w gotówce na dowolny cel konsumpcyjny. A to oznacza, że pożyczone pieniądze można wydać, na co tylko się chce, bez żadnych wcześniejszych deklaracji — w przeciwieństwie do tego, jak to ma miejsce na przykład, gdy bierze się kredyt hipoteczny.

Kredyt gotówkowy jest świetnym rozwiązaniem zarówno, jeśli potrzebujesz pieniędzy na kupno nowego samochodu, czy remont, jak i gdy rozkręcasz firmę, czy też po prostu chcesz kupić sobie nowy komputer. To od Ciebie zależy, na co wydasz pożyczoną kwotę.

Kredyt gotówkowy — dla kogo?

Kredyt gotówkowy na dowolny cel to pożyczka przeznaczona dla osób fizycznych, które mają pełną zdolność do czynności prawnych. Oznacza to między innymi, że aby móc ubiegać się o taki kredyt, należy mieć ukończone 18 lat. Oczywiście nie jest to jednak jedyny warunek, jaki należy spełnić, by dostać kredyt gotówkowy. Niezwykle ważna jest bowiem wypłacalność, a dokładniej mówiąc, zdolność do spłacania rat. A co to właściwie oznacza?

Zanim bank zdecyduje się na udzielenie kredytu gotówkowego, bardzo dokładnie sprawdza każdego wnioskującego. Potencjalny kredytobiorca musi mieć przede wszystkim zdolność kredytową. W praktyce oznacza to, że taka osoba musi mieć stałe źródło dochodu, stabilną sytuację finansową oraz pozytywną historię kredytową. Aby to zweryfikować, banki najczęściej korzystają z baz takich, jak BIK, BIG, czy też KRD.

Zastanawiasz się, czy masz szansę na otrzymanie kredytu gotówkowego? Jeśli w przeszłości terminowo spłacałeś wszystkie swoje zobowiązania, a Twoje zarobki są odpowiednio wysokie, to nie masz się czym martwić — powinieneś być dla banku dobrym klientem.

Ranking kredytów — znajdź najtańszy kredyt gotówkowy!

Jednym z największych dylematów każdego, kto chce wziąć kredyt gotówkowy, jest podjęcie decyzji o tym, w jakim banku zaciągnąć pożyczkę. I nic dziwnego, bo w końcu kredyt gotówkowy ma obecnie w swojej ofercie właściwie każdy bank. Oferty te, choć na pierwszy rzut oka podobne, w rzeczywistości dość mocno się między sobą różnią. Dotyczy to przede wszystkim warunków umowy, a także samych parametrów pożyczki. Jak więc wybrać najlepszą z nich wszystkich? A przede wszystkim, jak odróżnić dobrą ofertę od niekorzystnej? Nie martw się, nie musisz robić tego samodzielnie. Tani kredyt gotówkowy na dobrych warunkach, pomogą Ci znaleźć porównywarki kredytów gotówkowych dostępne w internecie.

Jeśli chcesz sprawdzić wszystkie najlepsze kredyty gotówkowe – 17bankow.com to strona, na którą musisz wejść! Znajdziesz tam ranking pożyczek gotówkowych udzielanych przez wszystkie banki w Polsce. Rankingi te tworzone są na podstawie najważniejszych danych oferty, co pozwala skutecznie je porównać. Co najważniejsze, zestawienia te są nieustannie aktualizowane, dzięki czemu zawsze zapewniają dostęp do sprawdzonych informacji. Koniecznie sprawdź, jakie oferty są w czołówce i wybierz spośród nich najlepszy kredyt gotówkowy online dla siebie!

Kredyty gotówkowe — jak wybrać najlepszy dla siebie?

Najlepszy kredyt to taki, który jest idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb kredytobiorcy. Dlatego też nie każda pożyczka — nawet ta znajdująca się w rankingu, będzie dla Ciebie odpowiednia. Jak więc znaleźć taką, która będzie dosłownie szyta na miarę? W tym zadaniu pomoże Ci kalkulator kredytu gotówkowego, który również znajdziesz na 17bankow.com. Narzędzie to umożliwia wyszukanie ofert pożyczek na podstawie konkretnych parametrów. Jak to działa w praktyce?

Kalkulator kredytowy jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy, że wpiszesz, jaką dokładnie kwotę chcesz pożyczyć oraz jaki okres spłaty jest dla Ciebie odpowiedni. Na podstawie tych właśnie informacji, kalkulator wyszuka oferty dopasowane do tych wymagań i wygeneruje dla Ciebie listę kredytów, które będą dla Ciebie najlepsze.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego?

Przeglądając kredyty gotówkowe w celu znalezienia dla siebie tego najlepszego, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Kluczowym jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli RRSO. Jest ona wyrażana w wartości procentowej i oznacza całkowity koszt kredytu w stosunku rocznym. Prócz tego warto sprawdzić oczywiście także inne parametry decydujące o cenie pożyczki, takie jak choćby wysokość prowizji, czy też oprocentowanie.

Dobrze jest też zobaczyć, jaki jest maksymalny czas spłaty, ponieważ często decyduje to o komforcie regulowania rat. W przypadku kredytu gotówkowego warto też dokładnie sprawdzić warunki ubezpieczenia oraz samej umowy.