Czy jest szansa wybić się na Instagramie w 2022 roku? To pytanie zadają sobie wszyscy internauci zainteresowani obecnością na tym portalu społecznościowym. Zdobycie popularności na Instagramie zależy od wielu czynników. W tym artykule znajdziesz praktyczne porady, dzięki którym zaczniesz zdobywać zasięgi na Instagramie.

Pochwal się swoim profilem

Jak zdobyć pierwszych followersów? Najprościej będzie, jeżeli opowiesz o swoim profilu rodzinie i znajomym. Masz konta w innych serwisach społecznościowych? Wykorzystaj społeczność zbudowaną na tych portalach. Znajdź swoich znajomych z Facebooka na Instagramie dzięki synchronizacji kont. Potęga mediów społecznościowych sprawi, że informacja o Twoim Instagramie szybko rozniesie się w Internecie.

Wyróżnij się na Instagramie

Na Instagramie znajdziesz dziesiątki tysięcy podobnych do siebie zdjęć. Wyróżnij się w gąszczu innych profili. Postaraj się, żeby Twoje zdjęcia nie były nudne. Umieszczaj zdjęcia pokazujące świat z innej perspektywy. Unikaj fotografowania przedmiotów. Zdjęcia ludzi przyciągają większą uwagę. Nie wahaj się eksperymentować z kolorami. Wszystko to sprawi, że Twój profil zostanie zapamiętany i zwiększy swoją rozpoznawalność.

Stwórz plan dodawania materiałów

Zachowaj konsekwencję podczas prowadzenia swojego profilu. Nowe materiały musisz dodawać regularnie. Algorytmy Instagrama lubią profile, na których zawsze coś się dzieje. Możesz stworzyć sobie plan dodawania nowych materiałów. Przygotuj nowe zdjęcia wcześniej i zaplanuj, kiedy je wrzucisz na swój profil. Do planowania terminów dodawania postów i przypominania o nich możesz wykorzystać bezpłatne narzędzia, na przykład Kalendarz Google.

Badaj swoje działania

Efekty Twoich działań powinny być na bieżąco mierzone. Sprawdź, jak internauci reagują na Twoje pomysły. Porównuj liczbę reakcji na konkretne posty. Wykorzystuj narzędzia do zbierania statystyk dla Instagrama. Najlepiej jest planować swoją aktywność na Instagramie w perspektywie kilku kolejnych tygodni. Dzięki temu można na bieżąco reagować i wprowadzać niezbędne korekty. Uważaj na limity na Instagramie, ponieważ istnieje coś takiego jak blokada na Instagramie, która może Ci się przytrafić jeśli przesadzisz z niektórymi działaniami.

Znajdź najlepszą porę publikacji na Instagramie

Jaka jest najlepsza godzina na zamieszczanie materiałów na Instagramie? Wyniki większości prowadzonych pomiarów mówią, że najlepsze efekty można osiągnąć w godzinach przedpołudniowych w dni powszednie. Każdy profil rządzi się jednak swoimi prawami. Sprawdź samodzielnie, kiedy Twoje zdjęcia wzbudzają największe zainteresowanie. Nie zapomnij o tym, żeby zapisywać swoje pomiary.

Dobieraj odpowiednie hasztagi

Hasztagi to narzędzie ułatwiające opisanie tematyki zdjęcia lub całego profilu. Jak wybrać odpowiednie hasztagi do zdjęcia? Użycie popularnych hasztagów może spowodować, że zdjęcie nie zostanie dostrzeżone wśród tysięcy innych. Mniej popularne hasztagi mogą nie przynieść pożądanego rozgłosu. Najlepiej sprawdzić rozwiązanie pośrednie. Nie wiesz, jakie hasztagi wybrać? Wypróbuj generator hasztagów w celu znalezienia odpowiednich propozycji.

Wchodź w interakcje z innymi

Na Instagramie premiowana jest aktywność. Daj się zauważyć. Komentuj zdjęcia innych użytkowników. Zachęcaj do komentowania swoich zdjęć. Stosuj CTA, czyli opisuj swoje zdjęcia umieszczając wezwanie do działania. Możesz zachęcić internautów do podzielenia się własnymi wrażeniami dotyczącymi tematyki przedstawionej na zdjęciu. Sprawdź podobne profile z większą liczbą followersów. Zachęć do odwiedzin Twojego profilu.

Pokazuj się w Instastory

Instastory to krótkie relacje, które widnieją na profilu użytkownika przez kolejną dobę od momentu publikacji. Umieszczaj filmy regularnie. Nie bój się pokazywać w nich swojej twarzy. Mów do swoich odbiorców. Możesz korzystać z narzędzi, które dodają grafiki lub napisy do Twoich filmów. Ciekawe treści spowodują, że internauci będą regularnie do Ciebie wracać.

Podsumowanie

Czy można wybić się na Instagramie? Jest to możliwe. Do zdobycia popularności na Instagramie wymagany jest niebanalny pomysł i konsekwencja w jego realizacji. W powyższym artykule przestawiliśmy kilka wskazówek, dzięki którym wybicie się na Instagramie będzie łatwiejsze.