Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie zmian w statutach Żłobka Miejskiego oraz Klubu Dziecięcego w Sosnowcu. Zmiany dotyczą przedłożenia przez rodzica informacji czy dziecko zostało poddane obowiązkowym szczepieniom.

Władze Sosnowca chcą, aby rodzice bardziej dbali o szczepienie dziecka, dlatego od 2019 roku mają zamiar wprowadzić do kryterium naboru do żłobka miejskiego zaświadczenia potwierdzającego obowiązkowe szczepienia u dziecka.

Przed wprowadzeniem zmian, sosnowieccy włodarze postanowili przeprowadzić konsultacje społeczne, które pozwolą mieszkańcom wypowiedzieć się w sprawie uchwały, która wprowadzi zmiany w statutach Żłobka Miejskiego oraz Klubu Dziecięcego.

Projekt nowelizacji przewiduje możliwość wprowadzenia jako dodatkowego, punktowanego kryterium przy przyjęciu do publicznych żłobków obowiązkowych szczepień ochronnych. Oznacza to, że rodzice mieliby obowiązek przedłożenia przez rodzica informacji czy dziecko zostało poddane obowiązkowym szczepieniom.

Celem przeprowadzenia konsultacji jest zebranie opinii i uwag mieszkańców dotyczących zmian w regulaminie żłobka. Swoje zdanie w tym temacie będzie mógł wyrazić każdy mieszkaniec poprzez wysłanie swojego zdania na adres mailowy: konsultacje@um.sosnowiec.pl, w punkcie konsultacyjnym w Urzędzie Miejskim lub na stronie konsultacji.

Konsultacje potrwają do 23 stycznia.