Od debiutu w 1983 roku, kiedy duet Mirosław Breguła-Henryk Czich podczas festiwalu w Opolu  wykonał kultowy utwór „Mr. Lennon”, zespół nieprzerwanie koncertuje, wydaje nowe płyty, jest ciągle obecny na polskiej scenie muzycznej. Universe, zespół dla wielu kultowy, zagra w Sosnowcu.

W latach 1991-2008 muzycy wydali trzynaście albumów, poczynając od „The Best of Universe” aż po ostatni krążek „Mijam jak deszcz”. Do ich największych przebojów należą „Tacy byliśmy”, „Tyle chciałem Ci dać” (duet z Beatą Kozidrak), „W perły zmienić deszcz”, „Wołanie przez ciszę”, „Mr. Lennon”, „Nie wiem czy to miłość”, „Głupia Żaba”, czy „Ciągle szukam drogi”.

Rok 2008 przyniósł płytę „Mijam jak deszcz”, będącą pożegnaniem „Universe” z jego współzałożycielem i wokalistą Mirosławem Bregułą, który odszedł w tragicznych okolicznościach 2 listopada 2007 roku. Płyta zawiera największe przeboje zespołu w nowych aranżacjach, a  także nowe kompozycje nagrane przez Bregułę na kilka miesięcy przed jego śmiercią, w tym poruszający utwór „Raz wróg, raz brat”.

Obecnie Zespół tworzy  sześciu wykonawców: Henryk Czich – współzałożyciel i obecny lider Zespołu – wokal, instrumenty klawiszowe, Wojciech Wesołek – wokal,gitara, Damian Filipowski – gitara, Marek Kopecki – gitara basowa, Grzegorz Krzykawski – perkusja, Marek Jagucki – instrumenty klawiszowe.

Universe, to niezliczone koncerty w kraju i poza granicami, zloty fanów, własna internetowa rozgłośnia, a także liczne nagrania, wywiady telewizyjne i radiowe. Nie bez przyczyny Zespół został uhonorowany własną gwiazdą w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu.
W Sosnowcu Universe zagra w ramach jubileuszowej trasy koncertowej z okazji 35-lecia istnienia w sobotę, 9 września. Koncert w Muzie rozpocznie się o godzinie 19:00. Bilety w cenie:45 zł, 50 zł i 60 zł, dostępne online i w kasie sali widowiskowo-koncertowej Muza.

Czy samorządowcy porozumieją się w sprawie wyboru zarządu metropolii?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...