W czasie wakacyjnych wieczorów: lipca i sierpnia, nad jeziorem Pogoria III, odbywają się letnie koncerty. W niedzielę, 15 lipca zagra Sojka Band.

Pałac Kultury Zagłębia po raz kolejny przygotował wyjątkową propozycję wakacyjną dla melomanów i amatorów wypoczynku nad wodą. W czasie wieczorów wakacyjnych, na plaży nad jeziorem Pogoria III, można posłuchać muzyki.

Najbliższy koncert odbędzie się w niedzielę o godzinie 18:00. Przed publicznością wystąpi Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band, która powstała jesienią 2004 r. Jej nazwa pochodzi od nazwiska założyciela grupy – Jerzego Sojki – wielokrotnie utytułowanego znanego muzyka, multiinstrumentalisty, doświadczonego dyrygenta oraz aranżera opracowań muzycznych wszystkich utworów wykonywanych przez orkiestrę. Repertuar grupy jest niezwykle urozmaicony.

To co charakteryzuje orkiestrę pod batutą Jerzego Sojki to różnorodność brzmień. Grają standardy muzyki jazzowej i tanecznej, ale także muzykę latynoamerykańską, utwory wokalnoinstrumentalne, a nawet autorskie aranżacje muzyki klasycznej.
Wraz z orkiestrą wystąpią soliści: Elżbieta Gawlak, Agnieszka Ozorek, Paweł Zajdek i Grzegorz Janus.

Natomiast 4, 11, 18 i 25 sierpnia na plaży przy jeziorze Pogoria III zagra Miejska Orkiestra Dęta. Początek wszystkich koncertów o godz. 18:00.

Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej powstała w 1999 r. Obecnie orkiestra liczy około 45 muzyków. Orkiestra działa przy Pałacu Kultury Zagłębia. W swoim repertuarze posiada utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej i biesiadnej. Wykonuje również muzykę wokalną i instrumentalną.