W sobotę, 18 listopada w Teatrze Dzieci Zagłębia odbędzie się koncert charytatywny ku czci zmarłego profesora Mariana Machowskiego z będzińskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

Absolwenci i przyjaciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie chcą uczcić osobę zmarłego profesora Mariana Machowskiego i wesprzeć inne zmagające się z nowotworem osoby. Z tej okazji postanowili zorganizować niezwykły koncert upamiętniający zmarłego nauczyciela.

– Był świetnym pedagogiem i historykiem. Wychowawcą i przyjacielem młodzieży. Będzie nam bardzo brakowało jego poczucia humoru, dystansu do świata i pomocnej dłoni, którą zawsze do nas wyciągał – mówią zgodnie uczniowie i nauczyciele będzińskiej placówki.

Koncert charytatywny ”Do widzenia Profesorze” odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 listopada o godzinie 17.00 w Teatrze Dzieci Zagłębia. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest zakupienie cegiełki, jej koszt wynosi 15 zł. Będą one do odbioru przy wejściu w Teatrze Dzieci Zagłębia lub w I LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie.

O sprawie Mariana Machowskiego zrobiło się głośno już kilka tygodni temu. Wówczas uczniowie będzińskiego Kopernika, którzy chcąc zebrać pieniądze na leczenie onkologiczne swojego nauczyciela historii, postanowili zorganizować koncert charytatywny „Murem za Profesorem”. Niestety uwielbiany przez społeczność szkolną i absolwentów profesor 7 listopada przegrał nierówną walkę z chorobą nowotworową.

Mimo tego faktu, organizatorzy postanowili nie rezygnować z organizacji koncertu z którego zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na wybranego przez rodzinę pana Mariana podopiecznego fundacji Rak’n’Roll. Ponadto, uczniowie chcą stworzyć książkę upamiętniającą pedagoga. Jeden egzemplarz zostanie przekazany rodzinie, a drugi będzie dostępny w szkole.

Podczas koncertu odbędzie się licytacja m.in. gadżetów od wspierających inicjatywę zespołów (Farben Lehre, Wilki, Kamil Bednarek, Acid Drinkers). Na scenie będzińskiego teatru wystąpią takie zespoły jak Banita, Disephia, Rockomotive oraz Kruk.