Na deski Teatru Zagłębia wraca dobrze znana i nagradzana sztuka „Koń, kobieta i kanarek”. Specjalnie dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenie na ten spektakl.

„Koń, kobieta i kanarek” przedstawia historię patriarchalnej rodziny górniczej. Twórcy, posługując się kostiumem górniczego patriarchatu, opowiadają współczesną przypowieść o przemocy wobec kobiet. Zaś sam tytuł sztuki nawiązuje do rozporządzeń, na mocy których w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku wprowadzono w kopalniach zakaz pracy pod ziemią kobiet, koni i kanarków. Tytułowy koń, kobieta i kanarek stają się metaforą rodziny.

Spektakl Tomasza Śpiewaka wyreżyserował dobrze znany sosnowieckiej publiczności Remigiusz Brzyk, który w 2014 roku na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje otrzymał Laur Konrada. Sztuka ta otrzymała również tytuł najlepszego przedstawienia organizowanego przez TVP Kultura Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski.

Spektakl można zobaczyć 23 i 24 marca.

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy podwójne zaproszenie na spektakl, który odbędzie się w czwartek 23 marca o godz. 19.00 (za symboliczną opłatą 2 zł, do odbioru w kasie Teatru Zagłębia przy ul. Teatralnej 4 w Sosnowcu). Aby zdobyć bilety należy udzielić odpowiedzi na pytanie:

Jaka jest Twoim zdaniem rola kobiety w społeczeństwie?

Odpowiedzi na pytanie wyślijcie do środy 22 marca, do godz. 23.59 na adres mailowy: konkurs@twojezaglebie.pl w tytule wpisując „3K”. Zwycięzców o wygranej poinformujemy telefonicznie.

Pamiętajcie, aby w treści wiadomości umieścić swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz telefon kontaktowy.

Przesłane odpowiedzi bez tych informacji NIE WEZMĄ udziału w konkursie. Prosimy również o dołączenie klauzuli o ochronie danych osobowych:

„Przystępując do konkursu Uczestnik akceptuje postanowienia niniejszego konkursu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r., o ochronie danych osobowych.”