W Czeladzi już wkrótce powstanie drugi wybieg dla psów. Otwarcie planowane jest na połowę września. Czy spodoba się czworonogom?

W czeladzkim Parku Prochownia na Piaskach powstanie wybieg dla psów. Będzie to już drugie w mieście miejsce przeznaczone dla czworonogów. W październiku ubiegłego roku w Parku Jordan otwarto Rexarium.

Wybieg dla psów o dźwięcznej nazwie „Rexarium” jest miejscem aktywnego wypoczynku dla psów i ich właścicieli. Zwierzęta mogą tu bez żadnych przeszkód korzystać z pełni swojej swobody. Na terenie wybiegu zamontowane zostały urządzenia do zabaw dla piesków oraz kilka ławeczek dla właścicieli.

Rexarium Czeladź - fot. MC
Rexarium Czeladź – fot. MC

Wybieg w Parku Prochownia jest już prawie gotowy. Na oficjalne otwarcie trzeba jednak poczekać do połowy września. – Ogrodzenie wybiegu dla piesków na Prochowni gotowe. Na zamówione urządzenia do psich zabaw i oficjalne otwarcie nasze czworonogi będą musiały jednak poczekać do połowy września. Już dziś jednak na wydzielonym i ogrodzonym terenie piaszczańskie pieski będą mogły hasać do woli – przekazał Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Jak będzie się nazywać nowe królestwo dla czworonogów? Burmistrz Czeladzi ogłosił na swoim profilu na facebooku konkurs. Wśród propozycji znalazły się m.in. Szaleńczy Raj, Psia Uciecha, Proxarium i Dog Park.

Włodarze Czeladzi zdradzają, że jest szansa, że powstanie jeszcze trzeci wybieg dla psów, tym razem w okolicach Nowego Miasta.