W piątek zamknięto fragmenty ulic Poniatowskiego i Kraszewskiego w Dąbrowie Górniczej. Drogowcy przystąpią do ostatniego etapu prac w tym rejonie.

Jak informuje dąbrowski magistra, na najbliższe dni zostało zaplanowane ułożenie warstwy asfalto-betonowej na remontowanym odcinku drogi i asfaltowanie nowego ronda przy przejeździe kolejowym na ulicy Konopnickiej. Pierwotnie wszystkie prace miały zakończyć się do końca października, jednak awaria wodociągu biegnącego pod torami znacznie wydłużyła prace.

– Zgodnie z ostatnimi zapewnieniami wykonawcy prace powinny się zakończyć w poniedziałek 20 listopada. Pełne oddanie obiektu do użytku nastąpi po odbiorach technicznych – informują urzędnicy.

Przypomnijmy cała inwestycja przeprowadzona w tym rejonie, która powoli dobiega końca, objęła budowę ronda przed przejazdem kolejowym na Konopnickiej, przebudowę fragmentu ulicy Poniatowskiego oraz budowę nowego odcinka ulicy Poniatowskiego–Boczna. W ramach inwestycji, przebudowano przyłącza kanalizacyjne, sanitarne i deszczowe, sieć i kanały teletechniczne, światłowody, oświetlenie kolejowe i drogowe. Przeprowadzono renowację nawierzchni odcinka dróg ulicy Konopnickiej, Kolejowej i Kopernika. Powstały nowe chodniki wraz z infrastrukturą rowerową, odnowiono zieleńce.

Inwestycję realizuje firma Drog-Bud wybrana w drodze przetargu. Wartość inwestycji zadania głównego wraz z robotami dodatkowymi to ponad 4,6 mln złotych.

Fot. Dariusz Nowak