Jest to cykl bezpłatnych warsztatach z programowania dla dzieci i młodzieży. Mają one na celu propagowanie tej nauki.

Zajęcia odbywają się stacjonarnie w 90 miastach Polski, a online także poza granicami. Ich program dostosowany jest do odpowiedniej grupy wiekowej. Jak zapowiada organizator obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej, aplikacji mobilnej, jak również zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania.

Warsztaty są całkowicie darmowe. Rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zgłoszeniowego, znajdującego się na stronie organizatora, przez rodzica lub opiekuna. Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie między 7. a 19. rokiem życia.

Zajęcia stacjonarne, jak i online zostały podzielone na klasy 1-3, 4-6 i 7-8. W przypadku tych odbywających się na miejscu uczniowie będą uczyć się w blokach 1,5 godzinnych w grupach do 12 osób.

Szkoły także mogą zyskać na akcji. Wszystkie placówki, w których udział weźmie 30 lub więcej uczniów otrzymają certyfikat uczestnictwa w akcji, specjalne szkolenie dla kadry nauczycielskiej organizowane wraz z Microsoftem czy programistyczną tablicę edukacyjną z języka Scratch.