Niedzielny występ Dombrova Piano Duo otworzy wakacyjny cykl muzyczny „Klasyka w Fabryce”, w ramach którego mieszkańcy przez całe wakacje będą mogli wziąć udział w koncertach muzyki klasycznej.

„Klasyka w Fabryce” to cykl 4 wydarzeń, które w lipcu i sierpniu zagoszczą w Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej. W letnie niedziele, 11 i 25 lipca oraz 8 i 22 sierpnia, mieszkańcy będą mogli wziąć udział w koncertach muzyki klasycznej.

Podczas pierwszego koncertu, na którym wystąpi Dombrova Piano Duo, będzie można usłyszeć m.in.dźwięki z „Gwiezdnych wojen”, „Mission Impossible” czy ze słynnej suity „Peer Gynt” Edvarda Griega. Sponsorem cyklu „Klasyka w Fabryce” jest Akademia WSB.

Pierwszy koncert, który będzie miał miejsce 11 lipca, odbędzie się pod nazwą „Od Moniuszki do Nirvany”. W repertuarze m.in. utwory Edvarda Griega, Ignacego Jana Paderewskiego, Stanisława Moniuszki, Franza Liszta, Nirvany czy Johna Williamsa. Początek o godz.19:00, wstęp wolny.

Dombrova Piano Duo to duet fortepianowy stworzony przez młodych, ambitnych, kochających muzykę pianistów z Dąbrowy Górniczej. Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk są przyjaciółmi od szóstego roku życia. Obydwaj swą edukację muzyczną rozpoczęli w dąbrowskiej Szkole Muzycznej w klasie fortepianu. Pierwsze kroki muzyczne stawiali dzięki mgr Małgorzacie Adamczyk, która rozbudziła w nich zamiłowanie do fortepianu oraz muzyki klasycznej.

Okres dalszej edukacji muzycznej, to współpraca obydwu muzyków z mgr Marią Zegalską. Rozpoczynając studia, w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w 2010 r. postanowili podjąć próbę stworzenia duetu fortepianowego. Czas studiów był dla obu muzyków okresem współpracy z wybitnymi pianistami i pedagogami polskiej sceny muzyki klasycznej. Łukasz Szubski współpracował z prof. Józefem Stomplem, dr hab. Magdaleną Lisak, dr Piotrem Sałajczykiem. Krzysztof Włodarczyk natomiast z prof. Zbigniewem Raubo, Piotrem Banasikiem oraz Łukaszem Trepczyńskim.

Atrakcje dla najmłodszych

Oprócz spotkania z muzyką, w weekend Fabryka Pełna Życia oferuje kreatywne zajęcia dla najmłodszych, a także możliwość aktywnego spędzenia czasu i zadbania o kondycję fizyczną.

W sobotę o godz. 10.30 odbędą się kreatywne zajęcia dla maluchów, przygotowane przez kawiarnią/bawialnią Bohomaz z Dąbrowy Górniczej. Warsztaty pod nazwą „Sensoplastyka, czyli legalne Brudzenie” to tworzenie, odkrywanie i eksperymentowanie, czyli to co milusińscy lubią najbardziej. Zajęcia dedykowane są dla dzieci do 4 roku życia.

W niedzielę tradycyjnie o godz. 10.00 rozpoczną się ćwiczenia jogi prowadzone przez Chatę Jogi. W razie niepogody zajęcia dla dzieci, joga i koncert zostaną przeniesione do Warsztatu Fabryki Pełnej Życia.