Kino w Kopalni Kultury w Czeladzi działa od prawie miesiąca i cieszy się sporym zainteresowaniem. Jakie w tym tygodniu zobaczymy seanse?

W środę, 4 października, w Kopalni Kultury odbędzie specjalny, podwójny pokaz filmów dokumentalnych produkcji BBC Earth, który organizowany jest z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt. Tego dnia widzowie zobaczą dwa ciekawe filmy – „Dzika Afryka” i „Mali giganci”.

„Dzika Afryka” zabiera widza w podróż przez magiczne królestwo najbardziej fascynującego z kontynentów, czyli Afryki. Z filmu można się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy oraz poznać wspaniałe miejsca oraz zwierzęta i ich skrywane tajemnice.

Z kolei „Mali giganci” to produkcja, która przeniesie widzów w zadziwiający świat miniaturowych bohaterów. Twórcy pokazują, jak wielką walkę o przetrwanie muszą stoczyć małe stworzenia.

Początek seansu o godz. 18.00. Bilety w cenie 15 zł (normalny) i 12 zł (ulgowy) do nabycia w kasie Kopalni Kultury (rezerwacja).

Rodzinny piątek

Kolejne dwa seanse zaplanowano na piątek (6 października). Tym razem coś dla siebie znajdą duzi i mali fani dobrego kina.

O godz. 17.00 najmłodszych mieszkańców Czeladzi rozbawi animacja familijna „Super Spark. Gwiezdna misja”. Jest to pełna humoru kosmiczna odyseja o chłopcu, który rozpoczyna epicką przygodę, w trakcie której odnajduje swoje prawowite miejsce we wszechświecie. Inspiracją dla filmu były klasyczne filmowe i literackie dzieła, które mają znaczenie zarówno dla strony wizualnej jak i dla narracji. Wśród nich znajdują się m.in. „Gwiezdne Wojny”, „Król Lew” i „Kung Fu Panda”.

O godz. 20.00 chwilę wytchnienia znajdą nieco starsi czeladzianie. Wszystko za sprawą francuskiej komedii „Zabójczy Jacques”.

„Zabójczy Jacques” to adaptacja powieści Iaina Levisona – „Since the Layoffs”. Jacques mieszka w małym mieście, w którym po zamknięciu fabryki wszyscy mieszkańcy stracili pracę. Dziewczyna od niego odeszła, a długi rosną z dnia na dzień. Gdy już wydaje się, że gorzej być nie może, Jacques dostaje propozycje nie do odrzucenia od miejscowego bukmachera i mafioso. Ma zamordować mu żonę.

Piątkowe seanse kosztują 15 zł (bilet normalny) i 12 zł (ulgowy).