Na trzy najbliższe miesiące do aresztu trafił 41-letni mieszkaniec Będzina, podejrzany o znęcanie fizyczne i psychiczne nad swoją żoną oraz zniszczenie należącego do kobiety samochodu.

Jak informuje policja, 41-letni mieszkaniec centrum Będzina znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną od przeszło trzech lat. Agresja małżonka nie ograniczała się tylko do wyzwisk i gróźb, przybierała też często formę rękoczynów.

– Zastraszona 40-latka nie informowała jednak do tej pory o swoich problemach. Z końcem czerwca bieżącego roku nastąpiła eskalacja agresywnego zachowania domowego oprawcy, na którą bez wątpienia miał wpływ spożywany przez 41-latka w nadmiarze alkohol. 28 czerwca mężczyzna wszczął awanturę, w czasie której w jego mieszkaniu interweniowali będzińscy stróże prawa. Po tym zdarzeniu prokurator wydał postanowienie o zakazie zbliżania się 41-latka do swojej żony – informuje Paweł Łotocki, rzecznik KPP w Będzinie.

Będzinianin nie miał jednak zamiaru stosować się do zakazu i ponownie nachodził kobietę wszczynając awantury. W trakcie jednej z nich mężczyzna zdewastował należący do żony samochód. Kolejny incydent zdecydował o konieczności zastosowania ostrzejszego środka zapobiegawczego.

Na wniosek policji i prokuratury, będziński sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 41-latka. Grozi mu teraz nawet 5 lat więzienia.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here