Katarzyna Zagajska, kandydatka na urząd prezydenta Dąbrowy Górniczej, zaprezentowała swój program wyborczy i kandydatów do Rady Miejskiej.

– Po wielu tygodniach prac i spotkań z mieszkańcami mamy już gotowy zarys naszego planu pracy i priorytetów, jakimi będziemy się kierować w kadencji samorządu 2018-2023. Przez ten czas dyskutowaliśmy o tym czego potrzeba Dąbrowie Górniczej aby stała się miastem, z którego będziemy dumni. Mówiliśmy o problemach mieszkańców i szukaliśmy wspólnie rozwiązań. Dodam jednak, że gotowy zarys to nie to samo co zamknięty projekt. Od samego początku jesteśmy otwarci na uwagi, sugestie i problemy oraz pomysły, z którymi zwracają się do nas mieszkańcy – mówi Katarzyna Zagajska.

Kandydatka ubiegająca się o urząd prezydenta miasta przedstawiła swój program w oparciu o cztery filary: dom, szkoła i rodzina, zdrowie i ekologia, inwestycje i rozwój a także kultura i sport.

Zagajska zapowiedziała m.in. wprowadzenie wyprawek dla noworodków urodzonych lub zameldowanych w Dąbrowie Górniczej, specjalną pulę mieszkań dla wybitnych uczniów i studentów, opracowanie i realizację programu współpracy z zakładami przemysłowymi oraz stworzenie specjalnego funduszu „Czyste Miasto Zdrowi Mieszkańcy”, a także poprawę jakości dróg oraz bon na sport i kulturę na 18. urodziny dla każdego mieszkańca.

Stowarzyszenie Razem dla Dąbrowy Górniczej, z którego startuje Katarzyna Zagajska, przedstawiło także listę kandydatów do Rady Miejskiej.

– Wśród osób, które będą się ubiegać o mandaty radnych są m.in. prawnicy, strażacy, nauczyciele, menedżerowie, przedsiębiorcy, ekonomiści, specjaliści z zakresu ubezpieczeń i studenci. Łączy ich chęć zmiany naszego miasta w miejsce otwarte dla ludzi, dające każdemu warunki do rozwoju i szczęśliwe życie. Razem tworzymy niesamowicie energetyczny i zaangażowany zespół, o którym już dziś mówi się, że w końcu „przewietrzy to miasto” – zapowiada Zagajska.

Liderami list zostali: Katarzyna Nogaj-Łojek (okręg I), Tomasz Pasek (okręg II), Robert Znyk (okręg III), Piotr Zieliński (okręg IV) i Katarzyna Zagajska (okręg V).

Kandydaci Stowarzyszenia Razem dla Dąbrowy Górniczej do Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej:

Okręg I: Katarzyna Nogaj-Łojek, Gabriela Mistela, Marek Kępa, Barbara Tyka, Sandra Pietrusiewicz, Marcin Wojarski, Grzegorz Wancisiewicz.

Okręg II: Tomasz Pasek, Olga Tylec, Wioletta Łaskowiec, Wojciech Najdzień, Katarzyna Miernik-Kuban, Mariusz Poślednik, Renata Panchyrz.

Okręg III: Robert Znyk, Elżbieta Dąbrowa, Damian Góral, Danuta Mróz, Magdalena Kowalska, Natalia Pendziałek, Sebastian Biesiadecki.

Okręg IV: Piotr Zieliński, Ewelina Oleśkiewicz, Tomasz Bargieł, Edyta Łazarz, Katarzyna Łabuś, Ewelina Jurek, Łukasz Ćwienkowski.

Okręg V: Katarzyna Zagajska, Marek Oźlański, Michał Walotek, Kinga Zawada, Ilona Łonak, Halina Muc, Patryk Prychodko.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Marcin Bazylak zaprezentował program i swoją drużynę