Kamery nad wejściem, wstęp tylko dla znanych klientów i siedem nielegalnych automatów do gier hazardowych to tylko część rzeczy, które zastali sławkowscy stróże prawa w metalowym kontenerze „kasynie”.

Połączone siły funkcjonariuszy KAS i policjantów pojawiły się na jednej z posesji w Sławkowie. Wspólne działania mundurowych skierowane były na zwalczanie nielegalnej działalności hazardowej. Funkcjonariusze zaplanowali akcję po otrzymaniu informacji, że na terenie Sławkowa w jednym z lokali urządzane są nielegalne gry hazardowe na automatach.

Z informacji wynikało, że zakazana działalność odbywała się w metalowym kontenerze. Funkcjonariusze KAS kilka miesięcy wcześniej właśnie w tym kontenerze również zabezpieczyli 7 nielegalnych automatów. Na miejscu okazało się, że nad wejściem do
lokalu zamontowano kamery. W środku kontenera znajdowało się 7 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych. Kolorowe maszyny, ciemne zasłony – wystrój wnętrza kontenera miał imitować mini-kasyno.

Przed przybyciem funkcjonariuszy właściciel maszyn uciekł ze swojego kasyna. Mundurowi zabezpieczyli przedmioty należące do mężczyzny i ustalają jego tożsamość. W wyniku kontroli funkcjonariusze KAS zakwestionowali legalność 7 automatów do gier hazardowych. Podejrzane urządzenia trafiły do magazynu Śląskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Katowicach. Kilka miesięcy wcześniej funkcjonariusze KAS właśnie z tego lokalu.

Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.