Kamienica przy ulicy Bytomskiej 20 w Czeladzi długo czekała na remont, jednak ostatecznie za kilkadziesiąt miesięcy będzie wyglądać jak nowa.

Czeladź kilkanaście lat temu wykupiła starą kamienicę przy ulicy Bytomskiej. Budynek swoim wyglądem straszył mieszkańców. W poniedziałek, 14 lutego rozstrzygnięty został przetarg na jej renowację.

Został on rozpisany na zasadzie zaprojektuj i wybuduj. Oznacza to, że budynek zostanie wyburzony. Następnie zostanie wybudowany od nowa. Mają powstać w niej mieszkania i lokale użytkowe. Pieniądze z tego pozyskane zostaną przeznaczone na kolejny remont.

Przetarg wygrała firma EFEKT. Ma już na swoim koncie kilka udanych remontów w Czeladzi. Jest ona odpowiedzialna za renowację Kamienicy Konarzewskich czy hali sportowej. Jak zapowiadają władze miasta, to jeszcze nie koniec zmian.

– Cieszę, że dzięki tej inwestycji, nasza historyczna część miasta, znów będzie trochę ładniejsza, tym bardziej, że to nie ostatnia dobra informacja na temat zmian na starym mieście. Ale na kolejną dobrą wiadomość, musimy jeszcze trochę poczekać – powiedział Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.